Technologie » Komputery

Pierwszy przenośny dysk USB 3.0 od PQI

Pierwszy przenośny dysk USB 3.0 od PQI
Zobacz więcej zdjęć »
W sprzedaży jest już dostępny dysk zewnętrzny PQI H566. To pierwszy na polskim rynku dysk w formacie 2,5 cala z interfejsem USB 3.0. Nowy standard umożliwia przesyłanie danych z prędkością nawet 10 razy większą niż w przypadku USB 2.0.

Podstawową zaletą interfejsu USB 3.0 (określanego także jako Super Speed USB) jest możliwość przesyłania danych z prędkością nawet dziesięciokrotnie wyższą niż w standardzie USB 2.0 (do 4,8 Gb/s).

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Właśnie dlatego, dysk H566 zapewnia imponujące prędkości transferu danych - do 105 MB/s podczas odczytu i 99,9 MB/s przy zapisie. Dla użytkowników oznacza to ogromną oszczędność czasu przy kopiowaniu dużych pakietów danych, filmów czy plików mp3 (skopiowanie filmu jakości DVD zajmie ok. jednej minuty). Nowy dysk nie sprawi też problemu w pracy ze starszym interfejsem. Nośnik jest w pełni kompatybilny z USB 2.0. Istotna cechą H566 jest niższe zużycie energii w porównaniu do zewnętrznych dysków opartych na USB 2.0.

PQI H566 jest dostępny na razie w dwóch pojemnościach: 320GB i 500GB. Uwagę zwraca stylowa, metaliczna obudowa dysku. Do pamięci dołączone jest oprogramowanie czuwające nad bezpieczeństwem danych. Są to: Ur-Foretress - służące do szyfrowania danych (AES256) oraz archiwizacji i Ur-Smart - aplikacja do zarządzania plikami. W zestawie znajduje się także kabel USB 3.0 oraz praktyczne etui na dysk i akcesoria.

Cena dysku H566 o pojemności 320 GB to 369 zł brutto, zaś model 500 GB kosztuje 499 zł. Nośnik objęty jest trzyletnią gwarancją producenta i dostępny jest u autoryzowanych partnerów handlowych Konsorcjum FEN - dystrybutora PQI w Polsce. Więcej informacji można znaleźć na stronach: www.pqi.pl i www.fen.pl.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

PRS

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »