Rozrywka i wypoczynek » Sport

Piłkarska gorączka w Arkadach Wrocławskich

Zobacz więcej zdjęć »
Miniony piątek i sobota w Arkadach Wrocławskich upłynęły pod znakiem futbolowych emocji. Podczas szkolnego turnieju piłkarskiego, szkolne i przedszkolne drużyny z Wrocławia walczyły o tytuł Mistrzów Piłki.

Turniej składał się z dwóch etapów. Podczas piątkowych eliminacji i sobotniego finału drużyny uczniów i przedszkolaków próbowały swoich sił w wielu konkurencjach, m.in. prezentacji swojego zespołu, barw i okrzyku drużyny. Prowadzący imprezę, aktor Daniel Wieleba, sprawdzał również wiedzę najmłodszych na temat piłki nożnej. Hitem okazały się zadania sprawnościowe, w szczególności konkurs rzutów karnych. Bramki bronił bowiem pokaźnych rozmiarów Krecik, bohater kreskówki, który zwłaszcza w dniu wielkiego meczu Reprezentacji Polski i Czech, miał wymowne znaczenie. Dzieci pod okiem trenera uczyły się piłkarskich trików, które następnie prezentowały jury złożonym z przedstawicieli Arkad Wrocławskich. Ich zadaniem było również zdobycie sympatii publiczności, spośród której musiały zebrać swój własny fan klub. W trakcie zabawy można było obejrzeć pokaz tańca cheerleaderek i popisy fotball freestyle.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Finałową potyczkę w kategorii „przedszkola” wygrały Orły z Przedszkola nr 43. 2 miejsce zajęła drużyna „Promyki” z Przedszkola Promyk Słońca, 3 miejsce wywalczyli „Królewscy z Maciusia” z Autorskiego Przedszkola Niepublicznego Król Maciuś. 4 miejsce przypadło natomiast grupie Napastnicy, reprezentującej Przedszkole nr 42.

W kategorii szkoły 1 miejsce na podium zajęła drużyna „FC” ze Szkoły Podstawowej nr 76. „FC Szewce”, reprezentujący Wrocławski Związek Sportowy wywalczyły 2 miejsce. Drużyna „Football Ship” ze Szkoły Podstawowej nr 9 zdobyła miejsce 3. Na pozycji 4 uplasowała się grupa „Brooklyn”, również z WZS.

Mistrzowie piłek odjechali do domu z nagrodami dla siebie, swoich opiekunów i reprezentowanych szkół i przedszkoli. Udało im się zdobyć m.in. netbooki, aparaty cyfrowe, odtwarzacze MP3 i MP4, a także gadżety klubu WKS Śląsk, który patronował zabawie.

W turnieju łącznie udział wzięło 10 przedszkoli oraz 9 szkół podstawowych.

Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.