Kultura, sztuka » Muzyka

Pilkington wspiera XXIII Festiwal „Muzyka w Sandomierzu”

Pilkington wspiera XXIII Festiwal „Muzyka w Sandomierzu”
Zobacz więcej zdjęć »
W sobotę 17 sierpnia 2013 r. rozpoczyna się XXIII Festiwal „Muzyka w Sandomierzu”, największe wydarzenie kulturalne miasta, które potrwa do 31 sierpnia 2013 r. Organizację imprezy po raz kolejny wspiera japoński koncern NSG Group, właściciel polskich spółek Pilkington, zlokalizowanych w Sandomierzu.

Druga połowa sierpnia w Sandomierzu to tradycyjnie już wielkie święto muzyki i śpiewu. 17 sierpnia 2013 r. rozpoczyna się XXIII Festiwal „Muzyka w Sandomierzu". Ten największy z odbywających się w mieście festiwali, od wielu lat przyciąga melomanów z całego kraju. Organizatorów wydarzenia po raz kolejny wspiera japoński koncern NSG Group, właściciel trzech polskich spółek zajmujących się produkcją szkła dla architektury i motoryzacji: Pilkington Polska, Pilkington IGP oraz Pilkington Automotive Poland, mających swoje siedziby w Sandomierzu.
„Działania na rzecz lokalnej społeczności, wspieranie jej rozwoju, angażowanie w kulturę mieszkańców najbliższego otoczenia naszych zakładów, jest integralnym elementem strategii biznesowej NSG Group" - mówi Monika Klamka, kierownik ds. korporacyjnych i komunikacji wewnętrznej. „Festiwal Muzyka w Sandomierzu to wyjątkowe wydarzenie kulturalne i cieszymy się, że możemy je po raz kolejny wspierać. Mamy nadzieję, że nasze wspólne zaangażowanie przyniesie radość mieszkańcom miasta i odwiedzającym je turystom, promując Sandomierz nie tylko w Polsce, ale i na świecie".
Bogaty program XXIII Festiwalu „Muzyka w Sandomierzu" - od arii włoskich, przez muzykę klasyczną i jazzową, do piosenek popkultury - nie zawiedzie miłośników różnych form i gatunków muzycznych. Na zamkowym dziedzińcu i w zabytkowych salach sandomierskich obiektów, takich jak Kościół Św. Jakuba czy Bazylika Katedralna, wystąpią polscy wykonawcy, a także artyści z Kuby, Argentyny, Ukrainy, Niemiec czy Portugali.
Festiwal zainauguruje „Koncert Muzyki Filmowej Krzesimira Dębskiego", który odbędzie się na dziedzińcu Zamku w Sandomierzu. Pod batutą samego kompozytora zagra Orkiestra Filharmonii Lwowskiej INSO, a dla zgromadzonych zaśpiewa Anna Jurksztowicz. Kolejne dni to niezapomniane występy artystyczne z udziałem zagranicznych gwiazd. Wśród nich najpiękniejsze tanga argentyńskie (wyk. Ariel Ramirez Sekstet - Argentyna), „Koncert Gwiazd - Salsa Night" (wyk. Rudi Shuberth i Mili Morena - Kuba), pieśni neapolitańskie (wyk. Tenors BEL'CANTO), koncert klarnetowy (Koncert Clarinets Masters), czy „Sandomierska noc jazzowa" (wyk. Janusz Szrom Jazz Quartet). Festiwal zakończy „Wielki koncert finałowy z orkiestrą kameralną chórem i solistami". Impreza potrwa do 31 sierpnia 2013 r.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Effective Public Relations
http://effectivepr.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »