Kultura, sztuka » Kultura

Plakaty z całego świata w czerwcu na 23. Biennale Plakatu

Plakaty z całego świata w czerwcu na 23. Biennale Plakatu
Zobacz więcej zdjęć »
2200 prac, 800 artystów i 50 krajów, czyli 23. Międzynarodowe Biennale Plakatu.

Kolumbia, Ekwador, Indonezja - to tylko kilka krajów, z których przysłano zgłoszenia na 23. Międzynarodowe Biennale Plakatu. Muzeum Plakatu w Wilanowie podsumowało liczbę prac nadesłanych na odbywający się w czerwcu konkurs. Jak zwykle wydarzenie to przyciągnęło uwagę artystów z całego świata - przysłano ponad 2200 prac z blisko 50 krajów. Plakaty nadsyłali zarówno debiutanci, jak i uznani już artyści. W sumie w konkursie bierze udział ponad 800 twórców.

„W tym roku otrzymaliśmy imponującą liczbę zgłoszeń do konkursu" - zauważa Maria Kurpik, kurator Międzynarodowego Muzeum Plakatu. „Cieszy nas fakt, że dostajemy prace zarówno od profesjonalistów jak i młodych artystów. Dzięki temu Biennale staje się okazją do wymiany artystycznych wizji". Z tą opinią zgadza się Alain Weill, członek Jury tegorocznego konkursu. „Biennale jest dla studentów szkół artystycznych świetną okazją, by poznawać ludzi związanych z projektowaniem grafiki oraz odkrywać nowe prace i trendy" - mówi Weill.

Zgłoszone do konkursu prace będą oceniane w czterech kategoriach: plakat kulturalny, plakat reklamowy, plakat społeczny oraz Złoty Debiut. Dodatkowo, w związku z odbywającymi się w czerwcu mistrzostwami Europy w Piłce Nożnej, wprowadzono kategorię specjalną - EURO 2012. Będzie to konkurs na plakat prezentujący graficzne spojrzenie na tematykę sportową, związaną z odbywającym się w Polsce i na Ukrainie turniejem. Do konkursu w tej kategorii stanie blisko 80 plakatów przygotowanych specjalnie na tę okazję.

Prace wyłonione przez komisję kwalifikacyjną zostaną zaprezentowane po raz pierwszy na wernisażu w Muzeum Plakatu w Wilanowie 2 czerwca 2012 o godzinie 18:00.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Effective Public Relations
http://effectivepr.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »