Rozrywka » Uroczystości
Planowanie weselnego budżetu
Zapobiegając stresującym sytuacjom w przyszłości, warto przygotować awaryjne rozwiązania, gdyż finansowe niespodzianki przy planowaniu przyjęcia weselnego są niestety częste.
Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:
Przygotowanie weselnego kosztorysu
Sporządzonego planu i pierwotnych założeń warto się bezwzględnie trzymać. Kosztorys jest więc kluczem do udanego wesela. Już na wstępie zdecydujmy się na otwarta komunikację z partnerem, ustalenie wzajemnych oczekiwań, wyobrażeń i potrzeb względem tego dnia na samym początku pomoże uniknąć niepotrzebnych nieporozumień. Pamiętajmy, że to nie w wysokim budżecie tkwi sukces przyjęcia weselnego. Dobrze zaplanowane wydatki i przemyślane decyzje uchronią przed zbędnymi kosztami. Liczy się „jak” a nie „ile” pieniędzy wydajemy. Pierwsze decyzje powinny dotyczyć miejsca (z uwzględnieniem oczekiwanego standardu i długości przyjęcia) oraz ilości gości weselnych.
Procentowy podział wydatków
Wiele par chcąc ułatwić planowanie ślubnych kosztów decyduje się na procentowe dzielenie wydatków. Z reguły około 50% budżetu lokowane jest w organizację przyjęcia: sam lokal i gastronomię. 20-35% pochłaniają główne usługi ślubne, czyli wideofilmowanie, fotograf, oprawa florystyczna, auto, którym Para Młoda pojedzie do ślubu oraz zespół weselny. Pozostałe 15-20% budżetu pochłaniają np. zaproszenia ślubne czy fryzjer czy kosmetyczka.
Ustalanie priorytetów
Skala kosztów będzie uzależniona przede wszystkim od naszego podejścia do kwestii wesela. Czy zależy nam na wyrafinowanym i eleganckim przyjęciu, czy też skromnej uroczystości dla najbliższych osób. Stylistyka ślubna powinna być więc jedną z pierwszych decyzji. Wybór sali determinuje liczba gości, lokalizacja oraz oczekiwany standard. Jeśli zależy nam na oryginalnej architekturze i klimacie zabytkowych wnętrz warto prześledzić ofertę dużych domów weselnych takich jak: http://zygmuntowska.pl/, wbrew pozorom wjątkowe wnętrza i piękne otoczenie domu weselnego nie muszą pochłaniać całego budżetu.
Problematyczna lista gości
Kolejnym aspektem generującym największe koszta jest liczba gości. Chyba najczęstszym problematycznym elementem na linii młodzi – rodzice. Ceremonia weselna jest przede wszystkim dla was dlatego zapraszajcie tylko tych kogo chcecie. Warto by w tym szczególnym dniu uczestniczyły osoby, których kochacie i cenicie. Na Państwa Młodych nie ma nałożonego żadnego obowiązku, nie warto zapraszać osób z rodziny z którymi nie mamy kontaktu, tylko ze względu na wyobrażenia rodziców. Taka sama tendencja powinna obowiązywać w naszych osobistych relacjach, względem znajomych z pracy, szefa czy sąsiadów. Priorytetem w doborze weselnej listy gości winna być osobiste relacje, to czy kogoś lubimy i szanujemy i czy chcemy by byli obecni w być może najważniejszym dla nas momencie życia.
Co możemy wynegocjować?
Negocjowanie oferty – zawsze warto przejrzeć oferty na rynku, jeśli zależy nam na konkretnym miejscu, nigdy nie należy rezygnować z negocjacji ceny, być może warto pomyśleć o zmianie terminu i przesunięcia swojej daty na termin „pozasezonowy”. Odpowiednia rozmowa z managerem sali może wypracować dla nas jak najlepsze warunki. Jeśli dysponujemy ograniczonym budżetem, warto większą ilość pieniędzy przeznaczyć na kluczowe elementy, rezygnując z pobocznych kosztów. Oszczędzanie na sali weselnej, jedzeniu czy oprawie muzycznej nie jest najlepszym pomysłem.
Pomoc profesjonalistów
Jeśli szczegóły planowanego przyjęcia wydają się nam zbyt czasochłonne i zwyczajnie nie dysponujemy takimi pokładami czasu i energii, możemy zdecydować się na pomoc profesjonalisty. Koszt wynajęcia konsultanta ślubnego z pewnością zostanie zrekompensowany oszczędzonym czasem. Co więcej, konsultant zapoznany z naszym budżetem, doradzi i pomoże w poszukiwaniu korzystnych rozwiązań finansowych. Doświadczeni profesjonaliści często dysponują rabatami i są w stanie wynegocjować korzystne ceny.
Nadesłał:
karolinaadamczyk
|
Komentarze (0)