Technologie » AGD - RTV

Po dalszych wyprawach powrót do Lubina

Po dalszych wyprawach powrót do Lubina
Zobacz więcej zdjęć »
Od kwietnia KGHM Ecoren prowadzi zbiórkę elektroodpadów w gminach wiejskich, współpracując z samorządami. W dniach 7-11.06 niepotrzebne urządzenia RTV i AGD zbierane będą w ponad 30 miejscowościach na terenie całej gminy Lubin, wielki finał 26 czerwca w samym Lubinie.

- Tak jak zapowiadaliśmy wcześniej, wracamy do Lubina z akcją „Energicznie chroń środowisko", ale jednocześnie zdecydowanie ją rozszerzamy - mówi Joanna Szczepaniak, dyrektor departamentu promocji i komunikacji KGHM Ecoren.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformy Link Buildingu- Będzie to bowiem zbiórka zarówno w samym mieście, jak i w kilkudziesięciu mniejszych miejscowościach, w których, jak już wiemy, wielu mieszkańców czeka na podobną okazję legalnego i wygodnego pozbycia się starych odbiorników RTV, pralek czy żelazek.

Jak pokazują przykłady ze zbiórek prowadzonych w kwietniu w gminach Chojnów i Złotoryja, a w maju w gminie Ruja, mieszkańcy potrafią przez wiele lat trzymać niepotrzebne sprzęty na poddaszach i w piwnicach: telewizory marki Rubin, stare pralki czy zabytkowy magiel to tylko niektóre urządzenia, które zamiast na śmietniku, trafiły po wspomnianej akcji do specjalnego punktu przygotowanego przez KGHM Ecoren.

Od 7 do 11 czerwca szansę na pozbycie się zużytego sprzęty elektrycznego i elektronicznego będą mieli mieszkańcy 31 miejscowości w gminie wiejskiej Lubin. Według harmonogramu w ciągu jednego dnia specjalny pojazd Ecorenu odwiedzi od pięciu do siedmiu wiosek. Wszędzie urzędnicy we współpracy z lokalnymi starostami przygotowali miejsca, w których będzie można zostawiać urządzenia RTV i AGD - zwykle są to parkingi przy świetlicach, punkty przy przystankach i placach czy na terenie boisk szkolonych. Szczegółowe informacje można uzyskać u sołtysów, w urzędzie gminy czy w Oddziale Przetwarzania Elektroodpadów KGHM Ecoren.

A w ostatnią sobotę czerwca (26.06) akcja przeniesie się do samego Lubina - tutaj zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny przyjmowany będzie w godz.10.00 - 17.00 przed marketem REAL przy ul. Jana Pawła II. Organizatorzy mają nadzieję, że podobnie jak we wrześniu zeszłego roku, także i teraz w zbiórce uczestniczyć będzie wielu mieszkańców Lubina.Harmonogram zbiórek na stronie www.elektroodpady.ecoren.pl/Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

izastraczek

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »