Gospodarka » Przemysł

Po "melaminowej" aferze zwiększą się kontrole

Po "melaminowej" aferze zwiększą się kontrole
Zobacz więcej zdjęć »
W związku ze skandalem z melaminą w chińskim sproszkowanym mleku Chiny zaostrzyły kontrolę procesu produkcji wyrobów mleczarskich i zagroziły umieszczeniem nieuczciwych producentów na czarnej liście - podały tamtejsze media.

Zgodnie z ustaleniami chińskiej Rady Państwa ściślejsze kontrole dotyczyć będą hodowli zwierząt mlecznych, warunków przechowywania surowego mleka oraz procesu produkcji i sprzedaży nabiału. Przewidziano także surowsze kary dla osób naruszających normy bezpieczeństwa i jakości oraz ujawnianie ich danych. Punkty skupu mleka nie będą mogły odtąd działać bez zgody lokalnych władz.

W związku ze skandalem posady straciło dotąd kilku przedstawicieli lokalnych władz, a 27 ludzi aresztowano. Ponad 20 firm mleczarskich zostało wymienionych jako łamiące przepisy.

W środę Chiny oficjalnie wprowadziły podobne do unijnych dopuszczalne normy zawartości melaminy w mleku i produktach pochodnych.

Tymczasem w związku ze skandalem skierowano w Chinach drugi pozew przeciwko firmie mleczarskiej. Złożył go Zhang Xiuwen, u którego 11-miesięcznego syna zdiagnozowano kamicę nerkową - poinformował prawnik mężczyzny, który domaga się równowartości 130 tys. USD odszkodowania. Dziecko od urodzenia było karmione mlekiem firmy Sanlu Group Co.

Znaleziona w mleku w proszku i produktach mleczarskich w Chinach melamina spowodowała do tej pory śmierć czterech osób; ponad 54 tys. chińskich dzieci zachorowały. W dalszym ciągu ponad 10 tys. dzieci przebywa w szpitalach - wynika z danych ministerstwa zdrowia.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Neodruk - wizytówki,reklama
http://www.neodruk.za.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »