Firma » Biznes

Poczta Polska pośrednikiem państwa ze społecznością lokalną

Zdecydowana większość Polaków (66 proc.) jest zadania, że Poczta Polska spełnia się w roli pośrednika pomiędzy państwem a lokalną społecznością w mniejszych miejscowościach. Obecność Poczty Polskiej doceniana jest najbardziej na obszarach wiejskich.


Świadczy o tym również pozytywna ocena pracy listonoszy – aż 77 proc. ankietowanych docenia ich wysiłek, w szczególności na wsiach, gdzie listonoszy pozytywnie ocenia aż 87 proc. respondentów - tak wynika z badania przeprowadzonego na ogólnopolskim panelu Ariadna.
 
Rośnie również świadomość naszego społeczeństwa na temat zatrudnienia w Poczcie Polskiej – 29 proc. ankietowanych wie, że Poczta Polska jest największym pracodawcą w Polsce i zatrudnia łącznie ponad 80 tysięcy osób (w 2017 roku taką świadomość miało 14,2 proc. pytanych). Już 28 proc. pytanych wie, że Poczta Polska jest największym także pracodawcą lokalnym i jest obecna w każdej gminie.
 
Polski operator staje obecnie przed wieloma wyzwaniami, a aby utrzymać swoją pozycję zarówno w małych jak i większych miejscowościach potrzebuje pieniędzy na inwestycje i podwyżki. Pełniąc funkcję społeczną, jaką jest m.in. utrzymywanie łączności państwa ze społecznością lokalną, Poczta Polska potrzebuje wzmocnionego wsparcia ze strony Państwa. Dla porównania La Poste (Poczta Francuska) w całości kontrolowana przez państwo jest również największym beneficjentem państwowej pomocy ze wszystkich poczt europejskich, uzyskała m.in. 95 proc. ulgę w podatkach lokalnych od nieruchomości oraz od wartości dodanej, która w latach 2018-2022 może osiągnąć wartość maksymalnie 900 mln EUR. Belgijska Poczta (bpost) uzyskała w latach 2016-2022 rekompensaty w wysokości: 264,9 mln EUR w 2016 r. i 270 mln EUR w 2019 r, a brytyjska Royal Mail otrzymała z tytułu poniesionych kosztów świadczenia usług w wysokości 370 mln GBP za lata 2018-2021.
 
Poczta Polska jest największym operatorem pocztowym na polskim rynku, posiada ponad 7500 placówek, filii i agencji pocztowych, świadczących usługi dla klientów indywidualnych i biznesowych. Założycielem i jedynym akcjonariuszem Spółki jest Skarb Państwa.
 
Badanie zostało przeprowadzone metodą CAWI na ogólnopolskiej próbie 1043 osób, dobranej odpowiednio według płci, wieku, wykształcenia i wielkości miejscowości zamieszkania z panelu Ariadna. Badanie zostało zrealizowane w terminie 23-27 sierpnia 2017. 


Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

iwonamichalowska

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »