Gospodarka » Żywność

Podkreśl smak świątecznych potraw wyrazistym dodatkiem

Podkreśl smak świątecznych potraw wyrazistym dodatkiem
Zobacz więcej zdjęć »
Mówi się, że przynosi szczęście oraz zdrowie. Intensywność smaku sprawia, że trudno go nie poczuć… Poza tym, co nie każdy pamięta, należy do rodziny kapustowatych.

Oto trzy powody, dla których chrzan powinien znaleźć się na świątecznym stole. Najlepiej jako wyrazisty i aromatyczny sos, czyli kielecki Chrzan Luksusowy.  

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Idealny w duecie z mięsem, drobiem, rybami oraz potrawami z jajek i warzyw. W towarzystwie śledzika, łososia, makreli a nawet karpia także sprawdza się rewelacyjnie. Wzmacnia i uzupełnia smak delikatnych surówek z buraka, selera oraz marchwi, a także podkreśla charakter majonezowego albo musztardowego sosu. Dla jednych wyłącznie z dodatkiem śmietanki, dla drugich czym mocniejszy tym lepszy. Te indywidualne preferencje warto wziąć pod uwagę, zanim dołożymy do dania kolejną łyżeczkę… Tak czy inaczej nie może go zabraknąć na bożonarodzeniowych stołach. Dlatego zawczasu do listy świątecznych zakupów warto dopisać Chrzan Luksusowy – wyrazisty dodatek, którego smak znają chyba wszyscy członkowie rodziny.

Pikantność kontrolowana

Chrzan Luksusowy może być traktowany jak przysłowiowa „dodatkowa papryczka chili”. W oryginalnej formie wyjętej wprost ze słoiczka najlepiej podawać go na niedużych spodeczkach, żeby domownicy oraz goście sami mogli decydować o pikantności zjadanej potrawy.

W duecie z majonezem, który łagodzi intensywność smaku, można go swobodnie używać jako kremowy sos do dekoracji wielu potraw. Chrzan Luksusowy sprawia, że kubki smakowe jeszcze dokładniej rejestrują charakter oraz wirtuozerię przygotowanych dań – począwszy od wegetariańskich sałatek a na pieczonych mięsach skończywszy. Co ciekawe wielu zawodowych kucharzy stosuje go nawet do doprawiania tropikalnych rarytasów.

Krewetki w chrzanowym sosie

Jest co najmniej kilka szkół oraz tradycji świątecznego pichcenia. Większość kucharzy oraz smakoszy jest zgodna co do tego, że Wigilia powinna bazować na przepisach prababci, które przenoszą gości do wspomnień z dzieciństwa. Z tego powodu nie ingerują w listę od lat serwowanych dań, wśród których pośród buraków, śledzi, kapusty, karpia i grzybów jest również i chrzan.

Są jednak i tacy, którzy święta lubią przeżywać po swojemu oraz oryginalnie. Znudzeni smażonym karpiem oraz kapustą z grochem, sięgają po przepisy z kuchni azjatyckiej, śródziemnomorskiej, meksykańskiej a nawet wegetariańskiej. Buraki z kozim serem, śledzie w chili, ryba po grecku, krewetki… z Chrzanem Luksusowym lub japońskim wasabi. Albo wegańskie sushi oraz marynowany imbir dla każdego. Można i tak i tak. Szczęśliwie święta to dość długi czas, w trakcie którego każdy z pomysłów ma szansę znaleźć swoje pięć minut.

Noworoczne przysmaki

Sylwester to kolejna z okazji na to, żeby zaskoczyć podniebienia domowników czymś intensywnie pysznym.

Jajka z łososiem i chrzanem, pieczone buraki z Luksusowym dressingiem, pasztet wegetariański z żurawiną – pod chrzanową pierzynką. A może po prostu bitki, schab albo ozorki? Same pyszności! W towarzystwie wyrazistego dodatku nie tylko lepiej smakują, ale też okazują się lżejsze do strawienia. Odrobina chrzanowego ognia oraz goryczki to gwarancja przyjaznego spotkania z najbardziej wymyślnymi przepisami kuchni polskiej oraz kuchni świata. Smacznego!  

  Sugerowana cena Chrzanu Luksusowego – 3,19 zł brutto /180 g



Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

BestBrands

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »