Dom » Budownictwo

Podsufitka Galeco Decor - estetyczna i trwała ochrona dachu

Podsufitka Galeco Decor - estetyczna i trwała ochrona dachu
Zobacz więcej zdjęć »
Elewacja budynku, dach oraz okna stanowią wizytówkę każdego domu. Warto zatem zadbać, by poszczególne elementy stanowiły spójną kompozycję estetyczną, a także zapewniały ochronę i szczelność całej konstrukcji.
Podsufitka Galeco Decor, przeznaczona do zabudowy okapu dachu na zewnątrz budynku, zapobiega zawilgoceniu ocieplenia dachowego, a dodatkowo zabezpiecza przed utratami ciepła. Co więcej, możliwość wyboru odpowiedniego koloru paneli ułatwi dopasowanie podsufitki do fasady oraz stolarki otworowej.

Podsufitka dachowa Galeco Decor została zaprojektowana z myślą o wykończeniu dachu, czyli mówiąc najprościej - do osłonięcia krokwi wystających poza połać blachy lub dachówek. Jej głównym zadaniem jest ochrona fragmentów najbardziej narażonych na działania promieni słonecznych, zacinającego deszczu czy nawisów śnieżnych. Montaż podsufitki zabezpiecza także przed zagnieżdżeniem się ptaków w konstrukcji dachowej. Podbitka Galeco Decor umożliwia dodatkowo podwieszenie lampy zewnętrznej, która oświetli podwórko lub w elegancki sposób podkreśli estetyczne walory naszego domu.

Podsufitka Galeco Decor - dekoracja z najwyższej półki

System podsufitki Galeco Decor umożliwia w szybki i prosty sposób montaż paneli typu siding służących do zabudowy okapu dachowego na zewnątrz budynku. Pełen asortyment rozwiązań: podsufitka pełna, podsufitka wentylowana, a także listwa montażowa typu „J" pozwala samodzielnie poprawić estetykę budynku i zabezpieczyć przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi. Jest to możliwe dzięki polichlorkowi winylu, który jest odporny na uszkodzenia mechaniczne, rozciąganie, jak również korozję. Co więcej, niewielka waga poszczególnych elementów systemu Galeco Decor umożliwia montaż paneli nawet na delikatnych konstrukcjach. Z kolei odporność na wahania temperatury oraz wilgoć, jak również brak potrzeby konserwacji gwarantują niezmienny wygląd podsufitki Galeco Decor nawet po wielu latach. Niezwykle ważnym elementem podbitki jest jej kolor oraz możliwość dopasowania do barwy poszycia dachu. Galeco Decor dostępna jest w czterech popularnych kolorach: złoty dąb, orzechowy, grafitowy oraz ciemnobrązowy. Podsufitka w eleganckich odcieniach umożliwia kompozycję z pozostałymi elementami fasady zarówno na zasadzie kontrastu, jak i idealnej harmonii kolorystycznej.

Montaż podsufitki Galeco Decor krok po kroku

Podbitkę dachową można montować na dwa sposoby: prostopadle do ściany budynku lub też mocując jej elementy bezpośrednio do krokwi. Warto jednak zawsze pamiętać, że podsufitka nie powinna blokować przepływu powietrza potrzebnego do wentylacji dachu. Co więcej, podbitkę można montować w temperaturze otoczenia powyżej 5 st. Celsjusza. Przed przystąpieniem do pracy należy zaimpregnować łaty, do których będą montowane poszczególne elementy oraz odczekać do momentu, aż będą całkowicie suche. Listwę montażową w kształcie litery „J" należy montować do wypoziomowanych łat na całym obwodzie zabudowanego okapu za pomocą gwoździ nierdzewnych o długości minimum 20 mm i średnicy łba minimum 8 mm. Warto pamiętać, że gwoździe wbijamy prostopadle do łaty, w środek otworu montażowego pozostawiając około 1 mm luzu pomiędzy łbem a otworem listwy, w celu umożliwienia ruchu termicznego elementów. Zalecana odległość między kolejnymi gwoździami powinna wynosić około 30 cm. Drugim etapem prac jest wsuwanie odpowiednio dociętych paneli podsufitki Galeco Decor w zamontowaną listwę „J" w kierunku prostopadłym do elewacji. Warto pamiętać, że każdy kolejny panel należy wsunąć i zaczepić zamkiem o zamek poprzedniego elementu. Co więcej, w celu zapewnienia optymalnej wentylacji dachu i okapu, zaleca się stosowanie co trzeciego panelu z perforacją. Ostatnim etapem prac jest przytwierdzenie paneli podsufitki Galeco Decor za pomocą gwoździ do łat.

Zmienne warunki atmosferyczne, niszczycielski wpływ wody czy szkody wyrządzane przez ptaki zmuszają nas do dbałości o poszczególne elementy domu. Jednym z najważniejszych komponentów budynku jest dach, dlatego też o niego w szczególności warto się zatroszczyć. Podbitka dachowa Galeco Decor pozwoli w prosty i szybki sposób zabezpieczyć okap dachu na zewnątrz budynku, a dodatkowo poprawi estetykę bryły budynku.


Podsufitka pełna 3,5 mb/1,07 m2 w kolorze ciemnobrązowym i grafitowym 30,29 zł netto/szt
Podsufitka pełna 3,5 mb/1,07 m2 w kolorze orzechowym i złoty dąb 38,80 zł netto/szt
Podsufitka perforowana 3,5 mb/1,07 m2 w kolorze ciemnobrązowym i grafitowym 31,41 zł netto/szt
Podsufitka perforowana 3,5 mb/1,07 m2 w kolorze orzechowym i złoty dąb 39,87 zł netto/szt

Listwa „J" 3,8 mb w kolorze ciemnobrązowym i grafitowym 14,28 zł netto/szt
Listwa „J" 3,8 mb w kolorze orzechowym i złoty dąb 18,58 zł netto/szt

Producent: Galeco
www.galeco.plRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

GutPR

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »