Kobieta, zdrowie, uroda » Uroda

Pokonaj problemy skórne z miodem Manuka

Pokonaj problemy skórne z miodem Manuka
Zobacz więcej zdjęć »
Dolegliwości, takie jak: suchość skóry, trądzik, a nawet łuszczyca, atopowe zapalenie skóry czy egzema są uciążliwe nie tylko ze względu na dyskomfort fizyczny, ale także poważny problem kosmetyczny. Skóra z problemami wymaga szczególnej troski.

Oprócz tradycyjnych lekarstw, w jej pielęgnacji pomocne są specjalne kosmetyki przeznaczone do cery problematycznej. Warto przyjrzeć się kremom produkowanym na bazie miodu Manuka, który charakteryzuje się szczególnymi właściwościami antybakteryjnymi, przeciwzapalnymi i przeciwgrzybicznymi.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Miód z krzewu Manuka

Miody Manuka są naturalnymi produktami, które dzięki zawartości antybakteryjnego składnika - methylglyoxalu, charakteryzują się wyjątkowymi właściwościami zdrowotnymi. Methylglyoxal występuje na ogół w niewielkich ilościach we wszystkich miodach (jego stężenie waha się między 0 a 10 mg/kg), jednak poziomy jego zawartości w miodach Monuka Honey są nawet tysiąckrotnie wyższe. Im większe stężenie methylglyoxalu w miodach, tym ich działanie antybakteryjne jest silniejsze. Stężenie to oznaczane jest symbolem MGO, gdzie np. MGO 100 oznacza stężenie 100 mg methylglyoxalu na kilogram miodu.
Miody Manuka znajdują one zastosowanie jako środek wspomagający leczenie wielu chorób żołądka i dolegliwości jelitowych oraz skuteczny środek antybakteryjny, stosowany na rany i oparzenia. Przynoszą także ulgę w egzemie, łuszczycy czy atopowym zapaleniu skóry. Na problemy skórne, miody Manuka mogą być stosowany w postaci pożywienia, jak również bezpośrednio na rany i miejsca zmienione chorobowo.

Kosmetyki na bazie miodu Manuka

Oprócz miodów Manuka, ulgę w kłopotach skórnych przyniosą także specjalistyczne kremy, których dominującym składnikiem jest aktywny miód Manuka bogaty w witaminy, minerały i składniki odżywcze. Kosmetyki Manuka to produkty pielęgnacyjne produkowane w Nowej Zelandii na bazie receptur opracowanych przez Madeleine Ritchie - córkę pszczelarki, która w 1963 roku stworzyła pierwszą na świecie linię kosmetyków na bazie miodu z Manuka.
Kremy z miodem Manuka przeznaczone są szczególnie dla skóry wrażliwej i przesuszonej. Podobnie jak same miody Manuka, te naturalne kosmetyki mogą być stosowane do wspomagania leczenia wielu chorób skóry, takich jak: trądzik, atopowe zapalenie skóry, egzema, łuszczyca, a nawet wrzody oraz niektóre infekcji grzybicze. Dzięki zawartości wosku pszczelego, kremy z linii Madeleine Ritchie posiadają właściwości przeciwzapalne, antyalergiczne, przeciwutleniające, a także wygładzające skórę oraz poprawiające jej elastyczność. Zawierają również propolis, ceniony za właściwości antybiotyczne i antyseptyczne, oraz odżywcze mleczko królewskie. Kremy na bazie miodu Manuka odżywiają oraz wygładzają strukturę skóry. Dzięki zawartym w miodzie antyoksydantom, które redukują powstawanie wolnych rodników wpływających na proces starzenia, pozwalają dłużej cieszyć się młodym wyglądem skóry. O właściwościach zdrowotnych kremów informuje, podobnie jak w przypadku miodów, różny poziom zawartości aktywnego składnika, co oznaczane jest w skali od 0 do 20, np. symbol 18+ w kremie Skin Health Crème wskazuje, że posiada on bardzo wysoki poziom składników antybakteryjnych nowozelandzkiego miodu Manuka.

Linia kremów zdrowotnych z miodem Manuka to:

  • 18+ Skin Health Creme - krem nawilżający (na bazie miodu Manuka UMF 18+) dla skóry wrażliwej lub przesuszonej;
  • 16+ Skin Care Creme - krem nawilżający dla skóry wrażliwej lub przesuszonej ( na bazie miodu Manuka UMF 16+);
  • Xtra Hard Workers Hand Creme - krem do bardzo zniszczonej skóry rąk, dzięki któremu sucha i szorstka skóra dłoni odzyskuje zdrowy wygląd.

18+ Skin Health Creme to krem nawilżający zawierający miód Manuka UMF 18+, który wpływa na poprawę kondycji skóry. Krem ten posiada właściwości regenerujące, wygładzające i nawilżające skórę, a także doskonale wspomaga leczenie przewlekłych problemów skórnych. 18+ Skin Health Creme może być stosowany regularnie na zainfekowane części skóry, wrzody skórne oraz w niektórych infekcjach grzybiczych i innych nieokreślonych podrażnieniach skóry. W kremie tym nowozelandzki miód Manuka oraz propolis, znane ze swoich właściwości leczniczych, antybiotycznych i antyseptycznych, zostały połączone z wyciągami z wiesiołka i nagietka.
18+ Skin Health Creme w przypadku skóry z problemami należy stosować codziennie rano lub wieczorem

18+ Skin Health Creme dostępny jest w następujących pojemnościach i cenach:
• tubka 80 ml - cena 88 zł brutto
• słoik 110 ml - cena 138 zł brutto
• słoik 220 ml - cena 198 zł brutto

16+ Skin Care Creme to krem nawilżający dla skóry wrażliwej lub przesuszonej, zawierający miód Manuka UMF 16+. Krem ten przeznaczony jest dla skóry z problemami takimi jak: suchość skóry, egzemy, atopowe zapalenie skóry, czy wysypki. Oprócz aktywnego miodu Manuka, krem ten zawiera także wosk pszczeli, olejek z wiesiołka, olejek z awokado o działaniu wygładzającym oraz czystą nowozelandzką wodę źródlaną. 16+ Skin Care Creme dla skóry z problemami należy stosować codziennie na noc i na dzień. Krem ten może być stosowany raz w tygodniu jako krem nawilżający dla skóry normalnej.

16+ Skin Health Creme dostępny jest w następujących pojemnościach i cenach:
• tubka 80 ml - cena 78 zł brutto
• słoik 110 ml - cena 98 zł brutto

Xtra Hard Workers Hand Creme to łagodzący krem do bardzo zniszczonej skóry rąk, opracowany na bazie nowozelandzkiego aktywnego miodu Manuka, wosku pszczelego i olejku z awokado. Przeznaczony jest dla szorstkiej i suchej skóry dłoni, która, dzięki szczególnym właściwościom zdrowotnym tego kremu, odzyskuje zdrowy wygląd. Krem zawiera w sobie aktywny Miód Manuka, wosk pszczeli, olejek z awokado oraz czystą nowozelandzką wodę źródlaną.

Xtra Hard Workers Hand Crème dostępny jest w następujących pojemnościach i cenach:
• słoik 110 ml - cena 78 zł bruttoRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Sigma International (Poland) Ltd Sp. z o.o.
http://www.sigma.com.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »