Gospodarka » Przemysł

Polenergia Holding podwyższyła z 31,5 do 33 zł cenę w ogłoszonym wezwaniu na akcje PEP S.A.

Polenergia Holding S.à r.l. („Polenergia”), która 10 sierpnia 2012 roku ogłosiła Wezwanie do zapisywania się na sprzedaż 100 proc. akcji spółki Polish Energy Partners S.A. (PEP), podwyższyła z 31,5 zł do 33 zł cenę, po której kupowane będą akcje spółki.

Nowa cena dotyczy wszystkich akcji objętych zapisami w odpowiedzi na Wezwanie. Podwyższenie ceny zostało ogłoszone 21 września 2012 r.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

„Podnosząc cenę w Wezwaniu, chcemy ułatwić akcjonariuszom decyzję o sprzedaży akcji. Uważamy, że proponowana przez nas cena jest bardzo atrakcyjna, zwłaszcza biorąc pod uwagę planowane zmiany w regulacjach dotyczących wsparcia odnawialnych źródeł energii" - komentuje Dariusz Mioduski, CEO Polenergii

Pozostałe warunki Wezwania pozostają bez zmian. Przyjmowanie zapisów na akcje w ramach Wezwania rozpoczęło się 28 sierpnia 2012 r. i potrwa do 26 września 2012 r. włącznie. Nabycie akcji odbędzie się pod warunkiem uzyskania zgody Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów na przeprowadzenie transakcji.

„Zamierzamy dotrzymać ogłoszonego wcześniej terminu zakończenia wezwania, gdyż zgodnie z naszymi informacjami UOKiK wydał już decyzję o braku sprzeciwu wobec transakcji. Spodziewamy się ją otrzymać lada dzień" - dodaje Dariusz Mioduski

PEP jest spółką specjalizującą się w realizacji projektów energetycznych w oparciu o odnawialne źródła energii, notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie od maja 2005 roku.

Podmiotem nabywającym Akcje w ramach Wezwania będzie Mansa Investments sp. z o.o. - spółka całkowicie zależna od Polenergia. Polenergia jest prywatną polską, pionowo zintegrowaną grupą energetyczną działającą w obszarze wytwarzania energii z konwencjonalnych i odnawialnych źródeł, jak również dystrybucji oraz obrotu energią elektryczną i jej produktami.

Właścicielem Polenergii jest międzynarodowy dom inwestycyjny Kulczyk Investments.

Finansowanie
Zakup akcji w ramach Wezwania jest w pełni zabezpieczony gwarancją wystawioną przez J.P. Morgan Securities PLC.
Doradcy
Doradcą finansowym Polenergia i podmiotem pośredniczącym w wezwaniu jest ING Securities S.A. Doradcą prawnym jest Greenberg Traurig Grzesiak sp. k.

Kulczyk Investments
Kulczyk Investments jest międzynarodową grupą inwestycyjną specjalizującą się w inicjowaniu i realizowaniu transakcji na światowych rynkach wschodzących. Kluczowe dla spółki sektory to: energetyka, ropa i gaz, surowce mineralne oraz infrastruktura i nieruchomości. Kulczyk Investments buduje pierwszą polską prywatną grupę energetyczną o zasięgu regionalnym. Firma z siedzibą w Luksemburgu ma biura w Warszawie, Londynie, Kijowie i Dubaju. Kulczyk Investments zarząd a aktywami o wartości blisko 9 mld PLN.

Więcej informacji na stronie internetowej pod adresem: www.kulczykinvestments.com.
Polish Energy Partners

PEP jest wiodącym graczem na polskim rynku energii odnawialnej, liderem w zakresie budowy i rozwoju farm wiatrowych, dostawcą paliwa z biomasy oraz czołowym dostawcą usług outsourcingowych dla przemysłu. Obiekty zarządzane przez PEP wytwarzają przeszło 8 proc. energii odnawialnej w kraju uzyskiwanej z wiatru i spalania biomasy. W ostatnich latach PEP zbudował szereg projektów farm wiatrowych, w tym między innymi Jargoniew/Mołtowo, Wartkowo, Pagów i Gnieżdżewo. W ramach outsourcingu energetyki przemysłowej, PEP świadczy usługi operatorskie oraz wytwarza i sprzedaje energię eklektyczną oraz cieplną. W 2008 roku PEP rozpoczął realizację projektów związanych z zaopatrywaniem sektora energetycznego w pellet z biomasy rolniczej, przede wszystkim słomy. Od maja 2005 r. akcje PEP są notowane na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Kontakt:

Marta Wysocka-Antonsen
Rzecznik prasowy
Kulczyk Holding
part of Kulczyk Investments SA
Tel. 022 522 31 66; 660 720 282
E- mail: m.wysocka@kulczykinvestments.comRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

an@thpr.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »