Technologie » Komputery

Polskie komputery coraz mniej bezpieczne

Polskie komputery coraz mniej bezpieczne
Zobacz więcej zdjęć »
W zeszłym roku polska policja odnotowała 6,4 tys. przestępstw komputerowych. Stanowi to 27-procentowy wzrost w porównaniu z 2008 r. Cyberprzestępcy najczęściej atakowali portale aukcyjne.

Według danych Komendy Głównej Policji liczba odnotowanych prób łamania zabezpieczeń programów wzrosła o ponad połowę. Rozpowszechnianie szkodliwych aplikacji oraz uzyskiwanie przez hakerów dostępu do komputerów za pośrednictwem sieci przyniosły miliony złotych strat.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Znacznym problemem okazał się phishing, polegający na podszywaniu się pod rozmaite instytucje w celu wyłudzenia poufnych danych. Ofiarami przestępców padali klienci większości polskich banków internetowych.

Zagrożone stały się także popularne serwisy internetowe. Jak donosi dziennik Puls Biznesu, po ataku na Wykop.pl, w wyniku którego wykradzione zostały kluczowe dane znacznej części użytkowników, największe polskie portale podjęły działania mające na celu zwiększenie bezpieczeństwa.

Zalecamy zachowanie ostrożności w udostępnianiu osobom trzecim danych dostępu do kont internetowych, szczególnie, jeśli kontakt odbywa się drogą e-mailową. – mówi Michał Sieklicki, ekspert firmy MKS, polskiego producenta oprogramowania antywirusowego. Często popełnianym błędem jest również stosowanie tych samych loginów i haseł do różnych serwisów. Należy pamiętać, że w przypadku ich wykradzenia można utracić dostęp do wszystkich posiadanych kont. – dodaje Sieklicki.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

klok

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »