Społeczeństwo » Społeczeństwo

Polskie Towarzystwo Ziemiańskie protestuje

Polskie Towarzystwo Ziemiańskie protestuje przeciwko likwidacji ostatniego uprawnienia, jakim było prawo pierwszeństwa nabycia ziemi z zasobów Agencji Nieruchomości Rolnych SP, przysługujące spadkobiercom ziemian.

Przyjęte w dniu 25 czerwca br. rozwiązania prawne de facto sankcjonują komunistyczne bezprawie w postaci dekretu o tzw. reformie rolnej z lat 1944/45.

Sejm RP uchwalił Ustawę o kształtowaniu ustroju rolnego. To właśnie tam jednym ruchem skreślono punkt (w paragrafie 21), który otwiera drogę do ziemi jednym, a zamyka prawowitym właścicielom.

Informujemy, że mimo rozmów na najwyższym szczeblu oraz naszej argumentacji w duchu propaństwowym, rządzący w Polsce podzielili obywateli na gorszych i lepszych, odbierając spadkobiercom ziemian właściwie ostatnią możliwość, pozwalającą dochodzić sprawiedliwości.

Oświadczamy, że faktu tego nie pozostawimy bez reakcji, będziemy robić wszystko, aby dochodzić swoich niezbywalnych praw.

   

W imieniu Zarządu Głównego, Marcin Schirmer, prezes, Polskiego Towarzystwa ZiemiańskiegoRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

iwonamichalowska

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »