Firma » Praca

Polskiemu specjaliście i menedżerowi chodzi tylko o pieniądze? Bzdura!

Polskiemu specjaliście i menedżerowi chodzi tylko o pieniądze? Bzdura!
Zobacz więcej zdjęć »
Zawodowe preferencje polskich specjalistów i menedżerów zmieniają się tak samo jak rynek pracy. Dzisiaj mamy do czynienia z kandydatem coraz bardziej świadomym, wymagającym, a także coraz trudniejszym do pozyskania. Okazuje się, że jednak diabeł nie tkwi tylko w pieniądzach...

Już ostatnia edycja badania Najbardziej Pożądani Pracodawcy wykazała, że dla polskich specjalistów i menedżerów liczy się nie tylko wielkość i prestiż firmy czy wysokość wynagrodzenia. Coraz częściej najbardziej pożądana jest ta organizacja, która może wykazać się stabilizacją zatrudnienia oraz korzystnym dla pracownika stylem zarządzania i kulturą organizacyjną.

– Dla specjalisty czy menedżera wysokość wynagrodzenia jest tylko jedną ze składowych elementów najsilniejszych stron przedsiębiorstwa, co więcej – jak się okazuje – nie najważniejszą. Doświadczeni pracownicy chcą pracować w przyjaznej atmosferze, w której będą mogli się wykazywać i rozwijać –podkreśla Marta Tobiasz, lider zespołu Antal HR & Admin.

Przedstawicielka Antal HR & Admin dodaje, że świadome tego przedsiębiorstwa na rynku wykorzystują odpowiednie narzędzia HR nie tylko po to by poprawić samą jakość pracy. Zdają sobie także sprawę, że zadowolenie pracownika może tylko procentować, bo to właśnie pracownicy są największymi ambasadorami marki w kontaktach z innymi.

Preferencje się zmieniają?

Artur Skiba, prezes Antal International oraz wiceprezes Stowarzyszenia Agencji Zatrudnienia podkreśla, że badani respondenci – czyli specjaliści i menedżerowie to wyjątkowa grupa na rynku pracy. – Reprezentują, wieloletnie i bogate doświadczenie zawodowe, co powoduje że są świadomi rynku i posiadają szeroką wiedzę o pracodawcach – zauważa Artur Skiba. Dodaje, że także w tym roku Antal International będzie chciał sprawdzić jakie są preferencje polskich specjalistów i menedżerów co do najbardziej pożądanych pracodawców. – Badanie już trwa, respondenci odpowiadają nie tylko telefonicznie, ale także wypełniają ankiety w formie on-line. Liczymy na jak największa liczbę odpowiedzi, by jeszcze precyzyjniej pokazać obraz rynku, dlatego zachęcam do wzięcia udziału w badaniu – podkreśla.

Ankieta Najbardziej Pożądani Pracodawcy, skierowana dla specjalistów i menedżerów znajduje się pod tym adresem: http://antal.pl/npp2014pl/

 

Antal International jest liderem rekrutacji specjalistów i menedżerów oraz doradztwa HR. Marka obecna jest w 35 krajach, w Polsce działa od 1996 roku. Dzięki tradycji wąskiej specjalizacji, konsultanci są ekspertami w poszczególnych sektorach i dyscyplinach. Antal International świadczy usługę rekrutacji stałej, jak i zatrudnienia kontraktowego oraz oferuje szeroki wachlarz rozwiązań z zakresu oceny i rozwoju pracowników. Biura w Warszawie, Wrocławiu i Krakowie prowadzą projekty w Polsce i za granicą, dla największych globalnych oraz lokalnych przedsiębiorstw z wszystkich sektorów gospodarki. Więcej informacji na www.antal.plRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Antal

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »