Technologie » Telekomunikacja

Polycom OTX 300

Polycom OTX 300
Zobacz więcej zdjęć »
Rozwiązanie Polycom Open Telepresence Experience charakteryzuje się najwyższą jakością wrażeń przy jednocześnie najniższym całkowitym koszcie utrzymania.

Firma Polycom, światowy lider w dziedzinie technologii telepresence oraz komunikacji audiowizualnej, rozszerza portfolio swoich rozwiązań telepresence o nowy system Polycom® Open Telepresence Experience (OTXTM) 300. Rozwiązanie typu „immersive telepresence" zapewnia naturalną współpracę, w tym obsługę wideo full 1080p, przy zapotrzebowaniu na pasmo mniejszym nawet o połowę w porównaniu z konkurencyjnymi systemami.  

"Dzięki rozwiązaniom telepresence firmy Polycom klienci mogą sprostać coraz większym wyzwaniom związanym ze współpracą między wieloma lokalizacjami," powiedział Andrew Miller, prezes i dyrektor generalny firmy Polycom. "Korzystając z systemów telepresence, klienci Polycom oszczędzają miliony dolarów rocznie jednocześnie poprawiając efektywność pracy i redukując konieczność odbywania podróży służbowych. Szacujemy, że przedsiębiorstwo wyda nawet o 2,1 mln USD mniej w pierwszym roku korzystania w przypadku typowego rozwiązania telepresence firmy Polycom - wliczając koszty sprzętu, pasma, usług i utrzymania - w porównaniu z systemami oferowanymi przez Cisco."

Pomagając obniżyć koszty, Polycom OTX 300 obsługuje wideo w jakości HD przy zapotrzebowaniu pasma zmniejszonym nawet o 50 procent w porównaniu z konkurencyjnymi rozwiązaniami, a wszystko to dzięki wdrożeniu przez firmę Polycom H.264 High Profile, nowej, opartej na standardach technologii kompresji wideo. Dostępna jedynie w produktach Polycom, technologia H.264 High Profile obniża zapotrzebowanie pasma wykorzystywane przez rozwiązania telepresence, jak również może pomóc organizacjom znacznie rozbudować instalacje wideo bez potrzeby inwestowania w kosztowne modyfikacje sieci. (Patrz nota prasowa  na temat obsługi technologii H.264 High Profile)

Zalety rozwiązania Polycom OTX

Oprócz najniższego całkowitego kosztu utrzymania, system immersive telepresence Polycom OTX 300 oferuje następujące zalety i funkcje:

Najbardziej efektywna współpraca na duże odległości. Obraz ludzi jest bardzo rzeczywisty, co umożliwia bardziej efektywną współpracę na duże odległości, jednocześnie redukując potrzebę podróży służbowych. Doskonale zaprojektowane środowisko daje wrażenie „zanurzenia w obrazie", jak również oferuje doskonałą jakość dźwięku, obraz w jakości full 1080p oraz współdzielenie treści HD na monitorach, które w razie potrzeby podnoszą się automatycznie - a wszystko to chronione jest za pomocą technologii Lost Packet RecoveryTM , która zapewnia stałe, wysokiej jakości wrażenia podczas pracy w sieciach IP.

Największa elastyczność sal konferencyjnych. Wszechstronny wielofunkcyjny projekt został zoptymalizowany w celu osiągnięcia wyjątkowych multimedialnych wrażeń podczas spotkań „twarzą w twarz" i „na żywo" z użyciem wideo. Umożliwia to maksymalne zwiększenie efektywności pracowników oraz pełne wykorzystanie sal konferencyjnych i pomieszczeń również dzięki możliwości obsługi innych aplikacji biznesowych oprócz wykorzystywania ich dla potrzeb spotkań telepresence (mogą to być np. prezentacje w salach konferencyjnych).

Najwyższa ochrona inwestycji dzięki standardowej interoperacyjności. Polycom zapewnia płynną łączność z dwoma milionami standardowych systemów telepresence i wideokonferencyjnych, które są obecnie w użyciu na całym świecie.

Naturalna integracja z wiodącymi platformami Unified Communications. Zgodnie ze strategią Polycom Open Collaboration Network, produkty telepresence firmy Polycom są zintegrowane z wiodącymi platformami UC i sieciowymi. W momencie wprowadzenia na rynek, Polycom OTX 300 obsługiwać będzie naturalną integrację ze środowiskami Microsoft UC  (Programy Microsoft Office Communications Server R2 oraz Microsoft Exchange), jak również funkcję konferencyjną Polycom dla programu Outlook, która znacznie upraszcza komunikację wizualną i umożliwia jej naturalne wykorzystywanie podczas pracy z programem Microsoft Outlook.

Wyrafinowana stylistyka systemu. System Polycom OTX 300 charakteryzuje się eleganckim, nowoczesnym wyglądem. Umożliwia logiczny i naturalny sposób współpracy, dzięki czemu uczestnicy mogą skupić się na interakcji z innymi osobami. Przednie i tylne ścianki otoczenia oraz zoptymalizowane oświetlenie poprawiają wrażenia akustyczne i wizualne, jak również ograniczają do minimum wymagania kosztownych modyfikacji pomieszczeń. Nowocześnie zaprojektowana, ponadczasowa architektura może być modyfikowana i przystosowywana do obsługi nowych technologii, co stanowi ogromną wartość w długim okresie czasu.

Globalne usługi, wsparcie i dostępność. Rozwiązania immersive telepresence firmy Polycom są dostępne na całym świecie w sieci certyfikowanych partnerów sprzedaży firmy Polycom wraz z uzupełniającymi usługami w zakresie wdrożenia oraz zarządzania, co ma zapewnić klientom maksymalną satysfakcję oraz szybki zwrot z inwestycji. System Polycom OTX 300 będzie dostępny w trzecim kwartale 2010 roku.

"Polycom zmienia sposób działania firm, umożliwiając im bardziej efektywną współpracę na duże odległości i w różnych strefach czasowych," powiedział Simon Hunt, dyrektor produktowy ds. komunikacji wideo w firmie Regus, która jest największym na świecie dostawcą rozwiązań biurowych i operatorem ponad 1000 centrów biznesowych w 450 miastach w 75 krajach. "Pozytywny wpływ firmy Polycom na naszą działalność, jej podejście skoncentrowane na potrzebach klienta oraz nieustannie wprowadzane innowacje takie jak Polycom OTX oraz H.264 High Profile, to tylko niektóre z powodów, dla których Polycom pozostaje ważnym partnerem biznesowym naszej organizacji."

"Ponieważ korzystanie z komunikacji wizualnej staje się coraz bardziej popularne, klienci poszukują rozwiązań, które w naturalny sposób integrują się z ich siecią oraz środowiskami komunikacyjnymi." powiedział Yancey Smith, dyrektor ds. zarządzania produktami, Communications Server for Microsoft. "Obecnie, integracja systemów Polycom ze środowiskami Microsoft jest wspaniałym przykładem. Zapewnia szeroką współpracę klientów z programem Microsoft Office Communicator oraz znacznie upraszcza korzystanie z rozwiązań wideo poprzez automatyzację planowania i przyłączania się do wideopołączeń za pomocą programu Microsoft Outlook, jak również współdzielenie treści za pomocą programu Microsoft SharePoint."

Rozwiązania immersive telepresence firmy Polycom, w tym system Polycom OTX 300, są zintegrowane z innymi wszechstronnymi rozwiązaniami tej firmy do komunikacji wizualnej oraz uzupełniają się z wiodącymi na rynku systemami telepresence do zastosowań osobistych, systemami wideokonferencyjnymi, rozwiązaniami współpracy do zastosowań w komputerach osobistych  oraz infrastrukturą konferencyjną,  która zapewnia wyjątkową skalowalność, najwyższą dostępność i ochronę przed uszkodzeniami. Oprócz komunikacji wizualnej w czasie rzeczywistym, oferta produktów Polycom obejmuje skalowalną platformę do obsługi treści wideo z funkcjami nagrywania, przesyłania, zarządzania treścią oraz funkcją dynamicznej komunikacji cyfrowej (digital signage), które zapewniają klientom wyjątkowe możliwości związane z wykorzystaniem wideo w ich organizacjach.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Ewa Nowak

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »