Technologie » Telekomunikacja

Polycom świętuje 10 rocznicę powstania telefonii Wi-Fi

Polycom świętuje 10 rocznicę powstania telefonii Wi-Fi
Zobacz więcej zdjęć »
Pionier technogii, firma Polycom, oferuje wysokiej jakości usługi transmisji głosu w sieci bezprzewodowej z wykorzystaniem wiodących w branży aparatów telefonicznych Wi-Fi SpectraLink 8000

Firma Polycom, Inc., światowy lider w dziedzinie technologii telepresence oraz komunikacji audiowizualnej, świętuje dziesiątą rocznicę powstania technologii VoWLAN. Firma SpectraLink®, obecnie część Polycom, w 1999 roku jako pierwsza wprowadziła telefony Wi-Fi NetLink i od tamtej pory jest liderem na rynku technologii VoWLAN (voice over wireless LAN - VoWLAN) dla przedsiębiorstw. Aktualnie firma rozszerza obsługę wielu serwerów komunikacyjnych IP, jak również standardów jakości oraz bezpieczeństwa w branży usług bezprzewodowych (QoS).

Polycom wprowadza telefony bezprzewodowe SpectraLink 8020 i 8030 w nowej Wersji 3.0. Wersja ta zapewnia wysokiej jakości opartą na standardach QoS obsługę oraz protokoły bezpieczeństwa, jak również posiada rozszerzenia kompatybilne ze sprzętem Cisco, zapewniając efektywne ustawianie priorytetów dla ruchu głosowego, zarządzanie zasilaniem, kontrolę dostępu oraz ulepszone mechanizmy zabezpieczeń. Telefony bezprzewodowe w Wersji 3.0, posiadają również rozszerzone możliwości współpracy z platformami VoIP opartymi na protokole inicjowania sesji (SIP) dostarczanymi przez takie firmy jak NEC, Nortel, czy ShoreTel.

Firma SpectraLink była pionierem w branży dzięki opracowaniu innowacyjnego rozwiązania QoS o nazwie SpectraLink Voice Priority, lub inaczej SVP, które umożliwia współistnienie ruchu głosu i danych w bezprzewodowych sieciach LAN i przez prawie dekadę służyło de facto za branżowy standard QoS. Ponadto, firma SpectraLink opracowała własny program certyfikacji Voice Interoperability for Enterprise Wireless (VIEW), który służy do weryfikacji współdziałania i wydajności dostawców infrastruktury Wi-Fi oraz pomaga przedsiębiorstwom wdrażać VoWLAN.


"Obie firmy, Polycom oraz SpectraLink posiadają bogatą historię opracowywania otwartych rozwiązań zdolnych do współpracy z innymi systemami," powiedział Ben Guderian, wicedyrektor do spraw rozwiązań bezprzewodowych dla rynków wertykalnych w firmie Polycom. "Dzięki połączeniu sił, jesteśmy w stanie sprostać potrzebom szybko rozwijającej się telefonii IP na rynku przedsiębiorstw w sposób umożliwiający naszym klientom wybór najlepszych dostępnych na rynku rozwiązań bez względu na platformę komunikacyjną czy infrastrukturę sieciową. Ten rodzaj elastyczności jest dokładnie czymś, czego oczekują klienci Polycom oraz stanowi główny powód, dla którego cały czas korzystają z naszych niezawodnych, wysokiej jakości produktów spełniających ich potrzeby w zakresie komunikacji."

Pokazując zaangażowanie w kwestie współdziałania systemów oraz otwartych standardów, już trzeci z kolei rok firma Polycom jest sponsorem telefonicznym sieci InteropNet podczas targów Interop w Las Vegas. Firma wdraża kompleksowe rozwiązanie telefonii VoIP wykorzystując wyróżnianą nagrodami linię HD VoiceTM firmy Polycom obejmującą telefony IP SoundPoint® oraz SoundStation® oraz aparaty bezprzewodowe z serii SpectraLink 8000 . Urządzenia SpectraLink zapewnią płynną komunikację Wi-Fi w wymagającym środowisku bezprzewodowym podczas targów.

"Przez trzy lata, firma Polycom dostarczała nam rozwiązania komunikacji głosowej działające w jednym z najbardziej nieprzyjaznych i zróżnicowanych środowisk, jakie można sobie wyobrazić. Zaangażowanie firmy Polycom w opracowywanie rozwiązań odpowiadających standardom umożliwiło nam wdrożenie sprzętu końcowego bez względu na to kto jest dostawcą serwera połączeń i sieci bezprzewodowej, a taki poziom współdziałania systemów jest dokładnie czymś, czego wymaga się od sieci InteropNet," powiedział Geoff Horne, architekt sieci InteropNet. "Zarówno personel targów Interop, jak również zespół NOC (Centrum Operacyjnego Sieci) ceni sobie możliwość pozostawania w kontakcie z innymi osobami oraz rodzinami bez względu na to, w którym miejscu centrum targowego się znajduje, który to kontakt umożliwiają wysokiej jakości telefony Polycom. Z przyjemnością wybraliśmy firmę Polycom na dostawcę usług telefonicznych w trzecim kolejnym roku."

Informacje o firmie Polycom
Polycom, Inc. (NASDAQ: PLCM) jest światowym liderem w zakresie rozwiązań zunifikowanej komunikacji. Urządzenia wideokonferencyjne Polycom umożliwiają pracownikom rozproszonym w terenie bardziej efektywną komunikację. Systemy teleobecności firmy Polycom, przenośne lub stacjonarne zapewniają transmisję głosu i obrazu o wysokiej rozdzielczości, dzięki czemu, ludzie mogą komunikować się bezpośrednio z ich stanowiska pracy, sali operacyjnej, hali produkcyjnej, sali konferencyjnej, bez konieczności podróżowania na duże odległości i przenoszenia się z miejsca na miejsce. Firma powstała w roku 1990 w Kalifornii. Działa w większości krajów świata. Od 1996 roku jest notowana na giełdzie w Nowym Jorku. W roku 2008 firma odnotowała 15% wzrost przychodów, które łącznie wyniosły 1,1 mld USD, zaś zysk netto 130,4 mln USD.
Na polskim rynku Polycom sprzedaje swoje systemy audio i video konferencyjne za pośrednictwem partnerów i dystrybutorów m.in. Veracomp i NETIN. Więcej informacji dostępne na stronie www.polycom.com.



Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Ewa Nowak

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »