Technologie » Telekomunikacja

Polycom zmniejsza o połowę wymagania pasma do wideokonferencji

Polycom zmniejsza o połowę wymagania pasma do wideokonferencji
Zobacz więcej zdjęć »
Polycom upowszechnia systemy telepresence, wideokonferencyjne oraz Unified Communications z wykorzystaniem wideo dzięki obsłudze H.264 High Profile.

Firma Polycom, światowy lider w dziedzinie technologii telepresence oraz komunikacji audiowizualnej wprowadziła przełomowe rozwiązanie oparte na standardach technologii kompresji wideo, H.264 High Profile, co pozwoli zredukować wymagania na pasmo potrzebne do obsługi wideokonferencji telepresence w jakości HD oraz wideokonferencji w jakości SD nawet o 50 procent.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Zmniejszone wymagania na pasmo będą motorem bardziej powszechnej implementacji rozwiązań wideo, zapewniając jednocześnie więcej korzyści z rozwiązań telepresence oraz systemów wideokonferencyjnych wdrażanych przez partnerów Polycom Open Collaboration NetworkTM w ramach środowisk Unified Communications (UC).

Przełomowa wydajność transmisji wideo

Dzięki innowacjom w zakresie wydajności kodowania, obsługa H.264 High Profile przez Polycom zapewnia przełomowo wysoką wydajność rozwiązań wideo w każdym paśmie, w tym wideo w jakości full-motion HD począwszy od zaledwie 512 kbps, oraz wideo w jakości full-motion DVD-quality SD począwszy od zaledwie 128 kbps.

"Polycom zapewnia klientom najlepszą w branży jakość wrażeń przy zaledwie połowie wymagań na pasmo jakie stawiają konkurencyjne rozwiązania, co jest istotną korzyścią, która wpłynie na bardziej powszechne ich wykorzystanie przez klientów," powiedział Joe Sigrist, wiceprezes i dyrektor ds. rozwiązań wideo Polycom.

Obsługa H.264 High Profile przez firmę Polycom odgrywać będzie ważną rolę w niedawno ogłoszonym programie współpracy strategicznej z firmą Juniper Networks, której celem jest poprawa jakości, wydajności i opłacalności sieci wideo.

"Firmy Juniper i Polycom tworzą pierwsze, skalowalne, rozwiązanie sieciowe przystosowane do obsługi wideokonferencji, które umożliwi operatorom maksymalne zwiększenie wartości ich istniejących sieci celem dostarczania wysokiej jakości usług wideo," powiedziała Gerri Elliott, wiceprezes firmy Juniper Networks. "Umożliwi to operatorom przejście od sieci autonomicznych w kierunku bardziej inteligentnych i wydajnych sieci konwergentnych, które na dłuższą metę są bardziej trwałe i rentowne."

Zredukowane wymagania na pasmo umożliwią również szersze wykorzystanie wideo w ramach środowisk UC dzięki wysiłkom partnerów Polycom takich jak Avaya, Microsoft, IBM, Siemens Enterprise Communications Group oraz BroadSoft w ramach Otwartej Sieci Współpracy (Polycom Open Collaboration Network).

"Firma Siemens jest bardzo zadowolona z partnerstwa z firmą Polycom oraz wprowadzenia obsługi H.264 High Profile. Pozwoli to naszym klientom zwiększyć opłacalność oraz przyspieszyć zwrot z inwestycji w rozwiązania wideo w ramach środowisk UC," powiedział Gerald Kromer, wiceprezes ds. usług i rozwiązań w firmie Siemens Enterprise Communications (SEN). Współpraca z firmą Polycom umożliwia nam dostarczanie rozwiązań Otwartej Współpracy i wzbogacenie naszej znanej na rynku platformy UC OpenScape o pełną gamę rozwiązań wideo zapewniających wyjątkową wydajność w każdym paśmie."

Korzyści dla zdalnych pracowników

Wyższa jakość usług wideo przy mniejszych wymaganiach na pasmo zwiększy wykorzystanie usług wideo pomiędzy pracownikami mobilnymi i pracującymi w domach, a bardziej powszechne stosowanie zwiększy ogólną współpracę pomiędzy firmami. Aplikacje tego typu często wiążą się z wykonywaniem połączeń w ramach średniej jakości sieci lub pomiędzy sieciami korporacyjnymi z wykorzystaniem publicznego internetu. Aby zapewnić bardziej spójne, wysokiej jakości doświadczenie, nowa technologia wideo H.264 High Profile została uzupełniona o innowacyjną funkcję Lost Packet RecoveryTM (LPRTM). Pozwala on zabezpieczyć jakość głosu, wideo i treści w przypadku utraty pakietów i natłoku w sieci.

Nowy niedrogi system telepresence

Firma Polycom ogłosiła również rozszerzenie oferty produktów z obszaru telepresence o nowy profesjonalny, oferujący jakość HD, system telepresence do sal konferencyjnych Polycom HDX 6000TM View, jak również system telepresence do sal konferencyjnych oferujący jakość HD Polycom HDX 9000TM 1080, dla integratorów wymagających, aby ich systemy wideo obsługiwały rozdzielczość 1080p.

Dalsze innowacje - Full SVC oraz interoperacyjność

Kontynuując dostarczanie rozwiązań upowszechniających stosowanie komunikacji wizualnej firma Polycom ogłosiła również, że w 2010 roku wprowadzi pierwsze w branży rozwiązanie Full SVC ("Full Scalable Video Coding"), które pozwoli jeszcze bardziej zredukować wymagania na pasmo, ukryć błędy podczas utraty pakietów, zwiększyć skalowalność i uniwersalność połączeń, jak również interoperacyjność z wieloma protokołami wideo. Obecnie, limitowane rozwiązania SVC (SVC stanowi Aneks G do standardu kompresji wideo H.264/MPEG-4 AVC) usiłują sprostać tym wyzwaniom, jednak brak im standardowej sygnalizacji, co uniemożliwia interoperacyjność z innymi standardowymi systemami SVC, a co ważniejsze, brak im również możliwości interoperacyjności ze standardowymi systemami telepresence, aplikacjami współpracy wideo w komputerach osobistych oraz starszymi urządzeniami wideokonferencyjnymi. Firma Polycom zamierza dostarczyć pierwsze rozwiązanie Full SVC, które będzie odpowiedzią na wszystkie te wymagania i zapewni największą interoperacyjność. Dzięki wdrożeniu Full SVC w urządzeniach brzegowych oraz w ramach infrastruktury, Polycom zamierza upowszechnić zalety SVC, pozwalając nowoczesnym systemom wideo pracującym w różnych standardach na pełną interoperacyjność z systemami SVC, systemami starszymi, H.264 oraz systemami Microsoft RTV, etc.

Dostępność:

Wprowadzenie obsługi H.264 High Profile w systemach telepresence Polycom HDX do sal konferencyjnych i systemach osobistych planowane jest na kwiecień. W nadchodzących miesiącach firma Polycom planuje również wprowadzenie obsługi H.264 High Profile w ramach infrastruktury komunikacji wizualnej oraz w rozwiązaniach do nagrywania i przesyłania, jak również w rozwiązaniach typu immersive telepresence. System Polycom HDX 6000 View będzie dostępny w kwietniu w cenie od 3.999 EUR. System Polycom HDX 9000 1080 będzie dostępny w kwietniu w cenie od 21.999 EUR. Rozwiązania Polycom są dostępne w sieci certyfikowanych partnerów firmy Polycom.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Ewa Nowak

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »