Społeczeństwo » Szkolnictwo i nauka
Ponad 5000 tysięcy uczniów zaangażowanych w naukę języka angielskiego!
Zobacz więcej zdjęć » |
Od 12 listopada br. uczniowie, których szkoły zgłosiły się do udziału w mistrzostwach w nauce języka angielskiego, trenują naukę na multimedialnej platformie langloo.com/langloocup. Dzięki zamieszczonym tam materiałom edukacyjnym, mają dostęp do tysięcy ćwiczeń językowych i zagadnień gramatycznych, które pozwalają im samodzielnie powtarzać nowo zdobytą wiedzę, a także utrwalać tę zdobytą już wcześniej.
Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:
Co ważne, mistrzostwa nie są konkursem na najlepszą znajomość języka. Tutaj liczy się rzeczywisty postęp w nauce, jaki poczynili uczniowie w określonym czasie. Test końcowy podsumowujący osiągnięcia zaplanowany został na 15 grudnia br. Tuż przed świętami Organizatorzy ogłoszą wyniki i przekażą nagrody. Najlepsza drużyna wraz z nauczycielem wygra wycieczkę do Londynu oraz laptopa, a zwycięzcy indywidualni - nowoczesne tablety. Wszyscy uczestnicy, którzy wzięli udział w „Langloo Cup” otrzymają dostęp do bezpłatnej nauki języka na platformie e-learningowej langloo.com do końca roku szkolnego 2014/2015, a najlepsi wygrają kursy online dla całej szkoły.
Mimo tego, że rywalizacja między szkołami trwa od niespełna miesiąca organizatorzy wyciągnęli już pierwsze wnioski - „Liczba uczestników, która zgłosiła do projektu w tak krótkim czasie, potwierdza naszą tezę, że nauka języka angielskiego jest dla Polaków ważna. Mimo tego, że j. angielski jest powszechny, a także dostępny w szkołach w ramach zajęć obowiązkowych, zarówno młodzież jak i rodzice cały czas szukają alternatywy, by lepiej, skuteczniej i więcej się go uczyć” - mówi Aneta Woźniak, organizatorka Mistrzostw. „Dzięki nowym technologiom nauka staje się także łatwiejsza oraz bardziej dostępna dla wszystkich tych, którzy chcą się uczyć i posiadają dostęp do Internetu, bez względu na miejsce pobytu. Pomysł na organizację Mistrzostw był krokiem w stronę przeciwdziałania wykluczeniu oraz próbą wyrównania szans dzieci i młodzieży w dostępie do nowoczesnej edukacji, jaką jest coraz bardziej popularny e-learning” - dodaje. Co warte podkreślenia, kursy online stanowią alternatywę dla stacjonarnych korepetycji, pozwalają na dowolne zarządzanie własnym czasem oraz dostosowanie tempa oraz intensywności nauki do potrzeb kursanta. E-learning to także trend, który wciąż się rozwija wykorzystując nowe narzędzia, zmierzając w stronę m-learningu, czyli nauki poprzez urządzenia mobilne. Szacuje się, że nawet 80% dzisiejszych użytkowników komputerów za kilka lat przeniesie się wyłącznie na pracę na smartphonach, phabletach i tabletach.
Komentarze (0)