Technologie » Komputery
Ponad 8 proc. ogłoszeń o pracę w obszarze gamingu ma w wymaganiach znajomość JavaScript i TypeScript
Zobacz więcej zdjęć » |
Według Jacka Mrzygłóda z międzynarodowej firmy Evolution branża gier online na koniec 2022 r. będzie warta ok. 196,8 mld dolarów, a do 2027 roku ma osiągnąć poziom 652,5 mld dolarów. To pokazuje, jak ogromny potencjał tkwi w gamingu. Jak twierdzi ekspert, można spodziewać się tego, że rynek pracy w tym obszarze nie tylko będzie miał coraz więcej do zaoferowania, ale również będzie wymagał coraz wyższych umiejętności od kandydatów.
Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:
– Gry są opracowywane przy użyciu szerokiej gamy technologii i chociaż tradycyjne języki, takie jak C++, są powszechne, widzimy, że tworzenie gier w językach wyższego poziomu, takim jak TypeScript, ma wiele zalet – mówi Juris Krisis, Scala/JavaScript Department Lead w Evolution.
Ponad 8 proc. ogłoszeń o pracę w gamingu ma w wymaganiach znajomość JavaScript i TypeScript
Jak wynika z najnowszego badania No Fluff Jobs 8,1 proc. ogłoszeń o pracę na tym portalu z kategorii gamingowej miała w wymaganiach dla kandydatów podaną znajomość JavaScript i TypeScript. Dane pochodzą z ostatnich sześciu miesięcy. Co ciekawe TypeScript jest nadzbiorem JavaScriptu i jest drugim najbardziej lubianym przez deweloperów językiem programowania.
– W Evolution większość naszego backendu w grach jest tworzona w Scali, a naszego frontendu w TypeScript. Są to wysokopoziomowe z silnym typowaniem języki programowania, które zapewniają wydajne tworzenie gier oraz wczesne wykrywanie defektów, a z punktu widzenia biznesu – oferują wyższą produktywność – mówi Juris Krisis, Scala/JavaScript Department Lead w Evolution.
Specjaliści od JavaScript i TypeScript zarobią nawet 26 tys. złotych miesięcznie
Mówiąc o konkretnych specjalizacjach, warto przyjrzeć się również zarobkom w tych obszarach. Jak wynika z kalkulatora płac portalu No Fluff Jobs obecnie Senior JavaScript i TypeScript przy kontrakcie (B2B) może zarobić od 18,4 do 26 tys. złotych (+VAT) miesięcznie. Natomiast w przypadku umowy o pracę można liczyć na wynagrodzenie w wysokości od 15 do 21 tys. złotych brutto miesięcznie.
Blisko ¼ Polaków myśli o przebranżowieniu się do IT. Juniorzy w tych technologiach mogą liczyć na zarobki do 10 tys. złotych miesięcznie
Jak się okazuje Junior JavaScript przy B2B może liczyć na wynagrodzenie od 6 do 10 tys. złotych (+VAT) miesięcznie. Natomiast przy umowie o pracę zarobi od 5 do 8,4 tys. złotych brutto miesięcznie. Wynagrodzenie Juniorów TypeScript waha się od 7,5 do 11 tys. złotych (+VAT) miesięcznie (przy B2B) oraz od 6 do 9 tys. złotych brutto miesięcznie (przy UoP).
Komentarze (0)