Kobieta, zdrowie, uroda » Medycyna

Poród w wodzie

Mimo że wiele placówek medycznych oferuje poród w wodzie, to tak naprawdę, jest on dostępny dla naprawdę nielicznych. Uważa się bowiem, że aby z niego skorzystać, trzeba być do tego przygotowanym – z jednej strony, a z drugiej mieć szczęście od losu.

 To, co trzeba mieć koniecznie to lekką ciążę. Wszystko musi przebiegać w pełni fizjologicznie. Nie może być żadnych nieoczekiwanych zmian, czy nieprawidłowości. Kobieta nie może chorować na większość przewlekłych chorób. Jest to bardzo ważne, bo w przeciwnym wypadku istnieje duże ryzyko, że poród będzie niebezpieczny.

Druga kwestia to z jednej strony propagowanie nowoczesnych rozwiązań, a z drugiej to, jak wiele lekarzy jest przygotowanych, by odbierać poród w wodzie. Położne muszą przejść odpowiednie kursy. Nie każda może odbierać taki poród. Dlatego w wielu placówkach stosuje się tak naprawdę immersję wodną, która pozwala złagodzić bóle porodowe, w odpowiednim momencie niesie odpowiednią i docenianą ulgę. Z drugiej strony jednak zastosowanie immersji wodnej zbyt szybko może prowadzić do przyspieszenia porodu, czyli do dodatkowych stresów.

Co poleca się kobietom? Przede wszystkim to, by przyszła mama nie nastawiała się na poród w wodzie. Może bowiem wyjść całkowicie inaczej niż się oczekiwało. Tak naprawdę lepiej się nastawić na tradycyjny poród, który w dobrej sytuacji zakończy się w taki sposób, w jaki chcemy.

Jest coś jeszcze. Szpitali oferujących poród do wody jest dość mało. Dlatego osoby mieszkające w niewielkich miejscowościach niemal na 100% są pozbawione tej możliwości. Można jednak przypuszczać, że z każdym rokiem sytuacja ta będzie się poprawiać i w temacie tym będzie można oczekiwać lepszych możliwości.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Jotnet
http://jotnet.pl

Komentarze (1)

  • nutama
    nutama 2012-09-17 15:46:23

    a to ciekawe, może wypowie się jakaś Pani która rodziła w wodzie


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Za 7 dni:
Warsztaty online „Technologie medyczne w modelach zintegrowanej opieki zdrowotnej”
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »