Rozrywka i wypoczynek » Sport

Porsche Cayenne Adama Małysza najdroższe na aukcjach WOŚP w Internecie

Na konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wpłynęło w tym roku ponad 50 mln zł. Duży udział w końcowym wyniku XX finału miały aukcje zorganizowane na charytatywnej platformie Allegro. Wśród licznych internetowych licytacji można było znaleźć gadżet

Zbiórki pieniędzy na ulicach miast wspierane były już po raz kolejny przez aukcje organizowane w Internecie. Podczas XX finału internauci wystawili na charytatywnej platformie Allegro kilkaset tysięcy ofert, z czego 50 252 aukcje zakończyły się sprzedażą za łączną kwotę 4 469 156 zł. Serwis aukcyjny działał od 1 grudnia do 14 lutego. W tym czasie złożono ponad 172 tys. ofert kupna.

- Już od dwunastu lat udostępniamy swój mechanizm aukcyjny do przeprowadzenia licytacji internetowych na platformie www.aukcje.wosp.org.pl. Z roku na rok gramy coraz głośniej i za każdym razem nasz apel dociera do większej grupy ludzi. Pobiliśmy ubiegłoroczny rekord  w ilości zebranych pieniędzy oraz liczby aukcji zakończonych sprzedażą. Cieszymy się z tego tym bardziej, że dzięki wsparciu takich akcji jak WOŚP możemy pomóc najbardziej potrzebującym - mówi Krzysztof Śpiewek z Allegro.

Na Aukcjach WOŚP można było licytować przedmioty, pojazdy czy udział w niecodziennych wydarzeniach sportowych.  Najwyższą kwotę, 233 700 zł, uzyskano z licytacji rajdowego Porsche Cayenne Adama Małysza. Za ponad 61 tys. zł wylicytowano zaproszenie na mecz gwiazd NBA od Marcina Gortata. Bilet obejmuje przelot, zakwaterowanie a także zrelacjonowanie jednego z największych wydarzeń koszykarskich w Goratat TV. Podwójny bilet na Euro 2012 na Trybunę Honorową podczas meczu otwarcia Polska - Grecja, który odbędzie się 8 czerwca na Stadionie Narodowym w Warszawie sprzedano natomiast  za blisko 37 tys. zł. Bezpieczne przekazanie wszystkich środków na konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zapewniła firma PayU S.A., największy operator płatności internetowych w Polsce.

- Cieszymy się, że możemy współuczestniczyć w jednej z największych akcji charytatywnych na świecie. PayU już od kilku lat aktywnie wspomaga WOŚP. Jesteśmy operatorem finansowym platformy charytatywnej Allegro, a także obsługujemy sprzedaż serduszek WOŚP za pośrednictwem serwisu społecznościowego Nasza Klasa. Od wewnątrz widzimy, jak dynamicznie rozwija się akcja zapoczątkowana przez Jerzego Owsiaka. Z pewnością będziemy wspierać WOŚP w kolejnych latach, zarówno w formie obsługi finansowej, jak i aktywnej promocji w Internecie - mówi Joanna Kuzdak, Dyrektor Zarządzająca PayU S.A.

W tym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zbierała pieniądze na urządzenia do ratowania życia wcześniaków i pompy insulinowe dla kobiet w ciąży chorych na cukrzycę. Platforma handlowa Allegro oraz PayU S.A. od wielu lat wspierają Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Dzięki zaangażowaniu użytkowników na internetowych aukcjach WOŚP, przez ostatnie 12 lat udało się zebrać 20 mln zł.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

dotpr

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Dziś:
Warsztaty online „Technologie medyczne w modelach zintegrowanej opieki zdrowotnej”
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »