Gospodarka » Przemysł

Portfolio SEGRO w Czechach rośnie

SEGRO sfinalizowało zakup budynku magazynowego o powierzchni 11 800 m2 od firmy Damco Czech Republic, wchodzącej w skład międzynarodowej grupy Maersk, za kwotę 8,4 mln Eur. Obiekt jest zlokalizowany w bezpośrednim sąsiedztwie SEGRO Logistics Park Prague.


 

Przedmiotowa transakcja jest kolejnym zakupem dokonanym w ciągu ostatniego roku, który powiększa powierzchnię SEGRO Logistics Park Prague. W drugiej połowie ubiegłego roku, w imieniu SEGRO European Logistics Partnership, SEGRO nabyło dwa budynki magazynowe o łącznej powierzchni 21 800 m2. W efekcie portfel nieruchomości zarządzanych przez SEGRO na terenie Republiki Czeskiej wynosi obecnie prawie 120 000 m².

 

SEGRO Logistics Park Prague zlokalizowany jest w pobliżu drogi ekspresowej R6, niedaleko obwodnicy miasta, która zapewnia wygodne połączenie z drogą D5 (Praga-Pilzno) oraz trasą D1 (Praga-Ostrava). Inwestycja znajduje się w odległości 12 km od centrum Pragi, a także w sąsiedztwie lotniska w Pradze. Obecnie wszystkie magazyny na terenie kompleksu są wynajęte, jednak jego potencjał rozwojowy obejmuje dalsze 150 000 m² nowoczesnej powierzchni magazynowej.

 

„Zgodnie z założeniami strategii SEGRO, stale zwiększamy wielkość portfela naszych nieruchomości na kluczowych rynkach regionu Europy Centralnej, realizując projekty deweloperskie, jak i poprzez zakupy istniejących obiektów. Budynek zakupiony od firmy Damco, ze względu na swoją lokalizację, stanowi doskonałe uzupełnienie naszego parku w Pradze.”– komentuje Bożena Krawczyk, Dyrektor Inwestycyjny SEGRO na Europę Centralną.

Budynek jest w pełni wynajęty duńskiej firmie farmaceutycznej Orifarm Group, która jest jednym z największych dostawców importu równoległego farmaceutyków na terenie Europy, a także na rynkach skandynawskich.

 

Podczas transakcji SEGRO było reprezentowane przez firmę doradczą JLL. 

 Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Partner of Promotion

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »