Firma » Biznes

Posiedzenie nowej Rady Związku Polskie Okna i Drzwi

Posiedzenie nowej Rady Związku Polskie Okna i Drzwi
Zobacz więcej zdjęć »
W środę 17 września w Warszawie odbyło się inauguracyjne posiedzenie nowej Rady Związku Polskie Okna i Drzwi – wybranej podczas czerwcowego Walnego Zgromadzenia Członków. W trakcie spotkania podsumowano dotychczasową działalność oraz omówiono nowe cele i strategie działania Związku

Pierwsze posiedzenie nowej Rady Związku Polskie Okna i Drzwi cieszyło się ogromnym zainteresowaniem. Poza niemal 100% reprezentacją Rady Związku, w spotkaniu uczestniczyli również członkowie Komisji Rewizyjnej oraz wielu firm stowarzyszonych w POiD, a niebędących członkami Rady (AERECO, DAKO, ERKADO, SELENA, TREMCO ILLBRUCK). – Tak wysoka frekwencja świadczy o poparciu firm członkowskich dla działań jedynej w Polsce organizacji branżowej oraz ich zaangażowaniu w realizację wyznaczonych celów komentuje Paweł Wróblewski, Dyrektor POiD.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Zebranie otworzył Prezes Zarządu POiD, Janusz Komurkiewicz, który ciepło powitał bardzo licznie zgromadzonych gości i zachęcił ich do jak najaktywniejszego udziału w spotkaniu i działania na rzecz rozwoju branży stolarki budowlanej oraz samej organizacji. Paweł Wróblewski, Dyrektor Związku, przedstawił z kolei sprawozdanie z dotychczasowej działalności organizacji, a także zaprezentował najważniejsze cele Związku na lata 2014-2018. Są to m.in.: ochrona praw i interesów członków Związku POiD, doprowadzenie do stworzenia specjalności zawodowej: monter stolarki budowlanej oraz uznania branży stolarki otworowej za „polską specjalność eksportową” w latach 2015-2020. Dyrektor Paweł Wróblewski omówił również projekty, w które w najbliższych miesiącach będzie zaangażowany Związek POiD. Już niebawem rozpocznie się kolejna edycja konkursu „BARGEWORK – BIURO NA WODZIE”. Tym razem projektanci i architekci aranżować będą wnętrze zwycięskiego projektu biura na wodzie. Ogłoszenie wyników nastąpi w dniu 22 maja 2015 roku podczas VI Kongresu Stolarki Polskiej, który podobnie jak w roku bieżącym odbędzie się w hotelu MAZURKAS w Ożarowie Mazowieckim. 

Wraz z końcem roku przeprowadzona będzie kampania społeczna, mająca na celu zwrócenie uwagi ostatecznych odbiorców na poprawny montaż stolarki otworowej. Przygotowywany jest również kurs zawodowy dla monterów okien, drzwi, bram i osłon. Ma on stworzyć podstawy do rozmów Związku z Ministerstwem Edukacji Narodowej na temat uruchomieniem programu nauczania w szkołach zawodowych, a co za tym idzie, doprowadzenia do powstania zawodu "monter stolarki budowlanej". Poza wiedzą merytoryczną, kurs przygotowywać będzie przyszłych monterów do posługiwania się językiem niemieckim na placu budowy. Dyrektor Związku poinformował także o pozostałych inicjatywach związanych z realizacją założonych celów, m.in. etykietowania stolarki, stworzenia bloga producenckiego dla członków Związku POiD na stronie www.poid.eu, nowej odsłony kampanii PR, badania okien o konstrukcji skrzynkowej oraz postępów przy nowelizacji Instrukcji Montażu ITB.

Ważny punkt posiedzenia dotyczył możliwości ustanowienia przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju Programu Sektorowego dla Budownictwa. Marek Skrzyński, Dyrektor Działu Funduszy Strukturalnych w ASM Centrum Badań i Analiz Rynku przedstawił członkom Rady informację o dotychczasowych działaniach w tej kwestii. Oferta na opracowanie niezbędnego do otwarcia programu Studium Wykonalności uzyskała już pozytywną ocenę NCBR. Jednak decyzja o uruchomieniu Programu Sektorowego dla Budownictwa w znacznym stopniu będzie uzależniona od jego ostatecznego kształtu, który to zostanie zaprezentowany w opracowywanym Studium Wykonalności. Dokument ma uwzględniać interesujące branżę obszary inwestycji rozwojowych oraz możliwość ich współfinansowania przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.

Podczas posiedzenia zgromadzeni spotkali się również z przedstawicielką firmy Contact Europe oraz Kancelarią Prawną Chałas i Wspólnicy. Celem obu spotkań było omówienie możliwości reprezentowania i ochrony interesów polskiej branży stolarki budowlanej na poziomie Komisji Europejskiej.

Nowa Rada Związku Polskie Okna i Drzwi jest doskonałym przykładem praktycznej realizacji przyświecającej Związkowi POiD idei konkuperacji, czyli współpracy firm, na co dzień będących konkurentami. W skład nowej Rady wchodzą przedstawiciele dwudziestu przedsiębiorstw z szeroko pojętej branży stolarki otworowej: AIB, Brügmann, Entra, Fakro, Glassolutions, Guardian, Hörmann, INTech, Kowalczyk Fabryka Okien, MS więcej niż OKNA, Novet, Piomar, Porta KMI Poland, PROVENTUSS, Reynaers, Sokółka, Stolbud Włoszczowa,  Stolpaw-Bis, Wiśniowski oraz Yawal.

Wszystkie bieżące informacje na temat działań Związku umieszczane są na związkowej stronie internetowej. Zachęcamy również do jak najczęstszego kontaktu z biurem Związku. Jednocześnie przypominamy, że wszystkie firmy członkowskie bezpłatnie mogą otrzymać raporty na temat rynku okien i drzwi w Polsce w roku 2014, wraz z analizą wartości eksportu w latach 2009-2014. Warunkiem jest podpisanie Regulaminu korzystania z raportów.  Kolejne posiedzenie Rady Związku zaplanowane zostało na pierwszą połowę grudnia. Już dzisiaj serdecznie zapraszamy firmy członkowskie do uczestnictwa i aktywnego wsparcia działań Związku. O dokładnym terminie posiedzenia biuro Związku poinformuje w połowie listopada. 



Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

RedPen

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »