Rozrywka i wypoczynek » Sport

Posiłek przed treningiem

Posiłek przed treningiem
Zobacz więcej zdjęć »
Jak wiadomo, to co spożywamy na codzień przekłada się na również na nasze zdrowie, samopoczucie oraz siłę. Co wiec wybrać spośród mnóstwa artykułów spożywczych dostępnych na rynku spożywczym, aby dostarczyć organizmowi podstawowych wartości odżywczych i witamin?

Większość osób, rozpoczynających przygodę z siłownią skupia się prawie wyłącznie na przyswojeniu wiedzy z zakresu treningu, gdyż jest to ta widoczna strona tego sportu nie pamiętając o tym, że to głównie dzięki diecie i racjonalnemu odżywianiu można dojść do wymarzonej sylwetki. Dobra dieta to prawie 70% sukcesu a reszta to dobry trening.

Najważniejsze w diecie są 3 składniki: białko, węglowodany i tłuszcze. Każde z tych składników jest odpowiedzialne za prawidłowe funkcjonowanie organizmu, a dobre ich zestawienie w diecie przyniesie zadowalające efekty. Białko jest materiałem budulcowym wykorzystywanym do budowy własnych tkanek organizmu, węglowodany są przede wszystkim źródłem energii a Tłuszcze pełnią w organizmie rolę wysokoenergetycznego paliwa. Ich wartość kaloryczna jest dwukrotnie wyższa od wartości kalorycznej węglowodanów i białek.

Należy zacząć od tego, że nie ma prawidłowej diety dla każdego - każdy powinien dopasować ją indywidualnie. Metodą prób należy sprawdzać jakie pożywienie przed treningiem daje największe efekty podczas późniejszych ćwiczeń. Nie należy na siłę jeść tego co dyktują inne nie sprawdzone przez nas diety.

Posiłek przedtreningowy należy spożyć ok godzinę przed treningiem i powinien on się składać z węglowodanów oraz małej ilości białek, które pomogą w utrzymaniu stężenia glukozy na stałym poziomie. Mogą to być ryż, kasza, makaron, jogurt, suszone owoce.
Przykładowe posiłki:
100g ryżu białego, 250g pokrojonych owoców (np. winogron), polane jogurtem 2% tłuszczu (150g)
100g makaronu, 250g pokrojonych owoców (np. truskawki), 15 - 20g rodzynek, polane jogurtem 2% tłuszczu (150g)Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Kreatyna - niezbędne informacje
http://kreatyna.blox.pl

Komentarze (3)

 • pey
  pey 2008-06-11 19:42:27

  Kalorie są potrzebne przed treningiem tak jak węglowodany. Spalamy je w treningu, a po siłowni dostarczamy mięśniom dużych ilości białek - a białko to podstawowy buudulec mięśni...:)

 • slawek
  slawek 2008-06-06 00:34:47

  W artykule pisze żeby jeść posiłki z małą ilością białka i proponują jakieś makarony i ryż - przecież to same węglowodany i kalorie do spalenia, a z czego mają powstać mięśnie?

 • pey
  pey 2008-06-04 23:12:15

  Posiłek przed treningiem to bardzo ważna sprawa. Osobiście przed pójściem na siłownie polecam jeść 35-45 minut przed rozpoczęciem ćwiczeń. Posiłek nie powinien być obfity, lecz skromny ale bogaty w kalorie i białko. Ważne jest również spożywcie ok 0,3 litra wody.


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »