Dom » Wnętrza

Postaw na klasykę - lampy firmy Technolux

Postaw na klasykę - lampy firmy Technolux
Zobacz więcej zdjęć »
O charakterze naszych mieszkań w dużej mierze decyduje oświetlenie, które odgrywa niezwykle istotną rolę w aranżacji wnętrz. Odpowiednio dobrane lampy tworzą niepowtarzalny nastrój, ciekawe kompozycje, a także coraz częściej stają się elementem kształtowania przestrzeni.

Kolekcja opraw oświetleniowych Flores firmy Technolux sprawdzi się w każdej z tych ról, wpisując się przy tym w stylistykę eleganckich salonów, jak i nowoczesnych loftów.

Większość z nas przebywa w pomieszczeniach ze sztucznym oświetleniem dużą część swojego czasu. To w nich bowiem pracujemy, bawimy się i odpoczywamy. Dlatego też wybierając oświetlenie do naszych mieszkań, musimy wziąć pod uwagę kilka aspektów. Podczas pracy wymagane jest jasne, ciepłe światło, kolorem przypominające te naturalne, odprężeniu z kolei sprzyja mniej intensywne oświetlenie, o nieco przygaszonej barwie. Półmrok natomiast idealny jest do zasypiania. Najlepszym rozwiązaniem jest zastosowanie kilku rodzajów punktów świetlnych, dzięki którym w prosty sposób wykreujemy pożądany nastrój.

Świetlny elementarz

Z lampami z rodziny Flores firmy Technolux z łatwością zagospodarujemy różne części naszego mieszkania. W skład kolekcji wchodzi kinkiet oraz plafony i zwisy o zróżnicowanej  ilości punktów świetlnych. Obszerne plafony z szeroko rozłożonymi kloszami doskonale sprawdzą się jako główne źródło światła. Znajdują się one w niedużej odległości od sufitu, dlatego też będą bardzo wygodne w pomieszczeniach z obniżonym stropem. Nie zajmują dużo miejsca, równomiernie oświetlając przy tym szerokie powierzchnie. Z kolei zwisy z kolekcji Flores  firmy Technolux o długości 120 cm świetnie prezentować się będą w wysokich mieszkaniach – przestronnych loftach, czy kamienicach. Plafon lub zwis, składający się z pięciu punktów świetlnych, zawiesić możemy w centralnym miejscu pokoju. Natomiast przy pomocy mniejszych lamp z trzema kloszami stworzymy ciekawe kompozycje, zawieszając kilka opraw oświetleniowych w różnych częściach pomieszczenia. W ten sposób możemy modelować przestrzeń, wydzielając światłem różne strefy – jadalni, salonu, czy też kuchni. Obok głównego źródła światła, dobrze jest zamontować kilka kinkietów. Dzięki temu, w miarę potrzeb, będziemy mogli oświetlić całe wnętrze lub jedynie wybraną część, tworząc przy tym klimatyczny półmrok i fantazyjne światłocienie na ścianach. Kolekcja lamp Flores firmy Technolux przygotuje nasze mieszkanie zarówno do pracy, jak i odpoczynku.

Uniwersalna klasyka

Magiczny klimat w naszych wnętrzach w dużej mierze zależy od  rozmieszczenie punktów świetlnych, jak również od charakteru opraw oświetleniowych. Lampy nie tylko spełniają swoje stricte praktyczne funkcje, ale stanowią także doskonały sposób na dopełnienie wystroju mieszkania. Kolekcja Flores firmy Technolux utrzymana w prostej, klasycznej stylistyce sprawdzi się w każdym wnętrzu. Klosze, kształtem przypominające kielichy kwiatów, wykonane zostały z mlecznego szkła, które kontrastowo zestawiono z montaturą w ciemnym, grafitowym kolorze. Połączenie to sprawia, że lampy nabierają  uniwersalnego charakteru, dzięki czemu dopasujemy je do różnego koloru ścian czy mebli. Dodatkowo, masywna montatura wykonana z lakierowanej stali z precyzyjnie wymodelowanymi ramionami, wprowadzi do wnętrza odrobinę średniowiecznego klimatu, rodem z rycerskich opowieści.

Jeśli potrzebujemy chwili odpoczynku po ciężkim dniu w pracy, powinniśmy najpierw właściwie przygotować do tego swoje mieszkanie. Podstawową rolę ogrywa tu odpowiednio dobrana lampa i perfekcyjnie skomponowana aranżacja świetlna. Klasyczne oprawy oświetleniowe z kolekcji Flores firmy Technolux spełnią swoją podstawową funkcję, a przy tym podkreśla klimat wnętrza.

Kolekcja Flores firmy TECHNOLUX:
Kinkiet I
Długość: 28 cm
Odległość pod ściany: 22 cm
Cena detaliczna: 53 zł

Zwis III
Długość: 120 cm
Średnica: 52 cm
Cena detaliczna: 206 zł

Zwis V
Długość: 120 cm
Średnica: 81 cm
Cena detaliczna: 297 zł

Plafon III
Długość: 40 cm
Średnica: 52 cm
Cena detaliczna: 177 zł

Plafon V
Długość: 41 cm
Średnica: 81 cm
Cena detaliczna: 273 zł

Firma Technolux Sp.j. jest rodzinną firmą prywatną, założoną w 1994 r. Spółka produkuje dekoracyjne oprawy oświetleniowe do wnętrz mieszkalnych oraz obiektów publicznych. Obecnie  firma posiada dwa zakłady produkcyjne o łącznej powierzchni 10 000 m2., średniorocznie produkując i sprzedając 3000 sztuk opraw dziennie. Ponad 65% produkcji jest sprzedawane za granicę. Firma eksportuje do: Belgii, Białorusi, Bułgarii, Czech, Estonii, Finlandii, Francji, Grecji, Hiszpanii, Irlandii, Izraela, Kazachstanu, Kirgizji, Litwy, Łotwy, Mołdawii, Niemiec, Norwegii, Rosji, Rumunii, Senegalu, Słowacji, Ukrainy i na Węgry.

TECHNOLUX  Sp.j.
ul.  Koksowa 2B
42-200 Częstochowa
Tel +48 343449110
technolux@technolux.pl
www.technolux.plRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

flypr

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »