Technologie » Komputery

Poważne luki w zabezpieczeniach routerów i urządzeniach NAS

Poważne luki w zabezpieczeniach routerów i urządzeniach NAS
Zobacz więcej zdjęć »
Badacze oceniający stan bezpieczeństwa 13 routerów i urządzeń pamięci masowej podłączonych do sieci, wykryli 125 luk w zabezpieczeniach, z których niektóre można zdalnie wykorzystać bez uwierzytelniania. Prawie wszystkie przetestowane gadżety miały co najmniej jedną lukę w zabezpieczeniach.

 

Eksperyment jest powtórzeniem badania SOHOpelessly Broken z 2013 r., Kiedy firma konsultingowa Independent Security Evaluators (ISE) znalazła 52 nowe luki w 13 routerach małego biura / domowego biura (SOHO) i punktach dostępu bezprzewodowego. Odkrycie to zapoczątkowało tytułowy konkurs hakerski na konferencji DEF CON. Najnowsze badania koncentrowały się na produktach różnych producentów przeznaczonych zarówno dla przeciętnego konsumenta, jak i dla przedsiębiorstw. Uwzględniono urządzenia znanych i renomowanych marek. Wśród nich są Synology, Asus, Zyxel, Seagate, QNAP, Lenovo i Xiaomi. Niektóre gadżety zostały wcześniej ocenione przez naukowców.

Na 12 testowanych podłączonych urządzeniach naukowcy uzyskali dostęp z najwyższym poziomem uprawnień, co przekłada się na przejęcie pełnej kontroli nad celem. Należy zauważyć, że cele miały najnowsze obsługiwane publicznie dostępne oprogramowanie układowe, a eksperyment przeprowadzono w konfiguracji „od razu po wyjęciu z pudełka” z zalecanymi ustawieniami zabezpieczeń. „Na przykład serwery NAS zazwyczaj włączają protokoły udostępniania plików, a routery mogą włączać usługi takie jak UPnP, które zostały zaprojektowane w celu ułatwienia komunikacji między urządzeniami wewnątrz sieci”, wyjaśniają naukowcy , dodając, że próbowali naśladować zachowanie normalnego użytkownika, który zwykle polega na konfiguracji wykonanej podczas początkowej konfiguracji. W swoich wysiłkach ewaluatorzy podzielili proces oceny na cztery etapy, które obejmowały jak najlepsze poznanie celu, nauczenie się jego aktywnych usług i mapowanie powierzchni ataku, uzyskanie dostępu i zakończyło się opracowaniem exploita. Nacisk położono na usługi dostępne w sieci, ponieważ celem był zdalny kompromis. Aby wykazać ważność swoich odkryć, naukowcy stworzyli kod sprawdzający koncepcję (PoC), który pokonuje środki bezpieczeństwa producentów. Zostało to udostępnione producentom, wielu z nich uznało luki w zabezpieczeniach i współpracowało z ISE w celu złagodzenia tych problemów.

Ryzyka uwidocznione w tych badaniach pokazują, że producenci środków kontroli bezpieczeństwa zastosowani w swoich produktach są niewystarczający, aby powstrzymać hakerów. Uzupełniające rozwiązania bezpieczeństwa, które chronią obwód sieci lokalnej (w tym nasz własny Bitdefender BOX), są na razie najlepszą szansą, aby zapobiec włamywaniu się zdalnych stron do lokalnych przewodów i wzmocnić ustawienia bezpieczeństwa dla wszystkich urządzeń w sieci.

 

Źródło: BitdefenderRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Marken

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Za 2 dni:
Gala Interaktywnych
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »