Kobieta, zdrowie, uroda » Dziecko

Powiedz smoku: jak nauczyć bezpieczeństwa krok po kroku…?

Ferie to doskonały czas, aby przekazać dzieciom podstawowe zasady z zakresu bezpieczeństwa. Pamiętając, że najmłodsi najszybciej przyswajają wiadomości w czasie zabawy, warto sięgnąć po odpowiednie pomoce.

Smokuś to drewniana układanka firmy PILCH, która poprzez zabawę uczy dzieci zasad gwarantujących ich bezpieczeństwo. Zabawka składa się z dziewięciu sześciennych klocków, zawierających informacje wpływające na kształtowanie właściwych postaw oraz tematy do rozmowy z dzieckiem. Każdy klocek porusza osobny temat z zakresu bezpieczeństwa.

Jedno z zagadnień dotyczy prawidłowego zachowania na drodze. W tym przypadku Smokuś podpowiada dzieciom, że aby uniknąć ryzyka muszą pamiętać o przechodzeniu przez jezdnię tylko na pasach, o obowiązku noszenia na ubraniach odblaskowych elementów, a także o bezwzględnym zakazie wbiegania na jezdnię, co zimą jest szczególnie ważne z racji śliskich ulic i ograniczonej widoczności kierowców. Inne zagadnienia nawiązują do prawidłowej postawy dzieci w kontakcie z nieznajomymi, w kontakcie ze zwierzętami, w czasie zabawy na zewnątrz czy w mieszkaniu. Zestaw zawiera też  propozycje pytań otwartych sprawdzających wiedzę maluchów. Klocki  stanowią doskonałą pomoc dla rodziców oraz nauczycieli do poprowadzenia zajęć z zakresu bezpieczeństwa. Zachętą do zabawy dla dzieci jest forma układanki, dzięki czemu po prawidłowym ułożeniu klocków powstaje postać sympatycznego smoka w stroju strażnika miejskiego.

Smokuś pomaga również w zapamiętaniu ważnego numeru alarmowego do Straży Miejskiej – 986 oraz zapoznaje dzieci z sytuacjami, które wymagają zwrócenia się o pomoc do osób dorosłych.

Zabawka powstała we współpracy ze Strażą Miejską w Jastrzębiu Zdroju, a jej autorem jest pan Marek Wróbel, emerytowany oficer policji, były komendant Straży Miejskiej, który prowadzi także zajęcia w przedszkolach z zakresu bezpieczeństwa.

Produkt powstał z naturalnego drewna i posiada znak bezpieczeństwa CE. Jest przeznaczona dla dzieci od 3 roku życia. Cena zabawki to: 64 zł.

 

 

 

 

O firmie:
Firma PILCH została założona w 1991 roku i specjalizuje się w produkcji drewnianych pomocy
dydaktycznych, gier i zabawek bazujących na takim surowcu jak buk, świerk, sosna.
Cechą charakterystyczną wyrobów firmy PILCH jest jakość, estetyka, trwałość i ekologia. Oferta firmy  skierowana jest głównie do przedszkoli i rodziców. Produkty PILCH, łącząc zabawę i naukę, sprawiają dzieciom radość oraz przyczyniają się do skutecznego procesu edukacji.
Wszystkie wyroby firmy PILCH posiadają znak bezpieczeństwa CE, a surowce używane do ich produkcji posiadają wymagane atesty i spełniają wymogi określone przez Unię Europejską w dyrektywie 2009/48/WE.

Więcej na www.pilchr.plRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

katarzynat

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »