Kultura, sztuka » Kultura

Powieść Zajdla jako audiobook

Powieść Zajdla jako audiobook
Zobacz więcej zdjęć »
Wydawnictwo Aleksandria opublikowało na płycie CD, w formacie mp3, powieść prekursora polskiej fantastyki socjologicznej Janusza A. Zajdla.

Zajdla „Cylinder van Troffa”. Książkę czyta (świetna interpretacja!) Łukasz Nowicki, a gościnnie występują Leszek Filipowicz i Roch Siemianowski.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Wydany po raz pierwszy w 1980 roku „Cylinder van Troffa” jest porównywany z „Wehikułem czasu” Wellsa i „Powrotem z gwiazd” Lema. W swojej powieści Zajdel kreśli przerażającą wizję przyszłości ludzkości. Jak czytamy na stronie wydawcy, „istnieje urządzenie, które pozwala trwać poza upływem czasu. Gdzie jednak znajduje się ów cylinder van Troffa? Co spowodowało rozbicie i podział świata? Jaka w skutkach dla Ziemi była Epoka Rozszczepienia? Czy rozwiązanie  znajdziemy w odnalezionym w XXIV stuleciu pamiętniku „Nieśmiertelnego”? Notatnik ten poprowadzi nas przez prawie dwuwiekową historię przyszłości naszej Ziemi i pozwoli zastanowić się, czy dystopia Zajdla jest tylko czystą imaginacją autora”.

Czas nagrania audiobooka  „Cylinder van Troffa” wynosi 7 godz. 3 minuty.

Janusz A. Zajdel (1938-1985), autor książek fantastyczno-naukowych, z wykształcenia fizyk, specjalizujący się w fizyce jądra atomowego. Wydał zbiory opowiadań oraz powieści: „Lalande 21185” (1966), „Prawo do powrotu” (1975), „Cylinder van Troffa” (1980), „Limes inferior” (1982), „Wyjście z cienia” (1983), „Cała prawda o planecie Ksi” (1983), „Paradyzja” (1984).

Od 1985 roku najlepszym polskim pisarzom s-f przyznawana jest Nagroda Fandomu Polskiego im. Janusza A. Zajdla.

SKRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

puella

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »