Kobieta, zdrowie, uroda » Medycyna

Powrót do formy po złamaniu kończyny

Powrót do formy po złamaniu kończyny
Zobacz więcej zdjęć »
Złamanie kończyny wiąże się z nieuniknionym bólem oraz znacznym obciążeniem części ciała, jaka została poddana uszkodzeniu. W związku z tym niezbędne staje się podjęcie stosownych środków medycznych, w celu przywrócenia kończynie dawnej sprawności.

 Powrót do formy po podobnej kontuzji uzależniony jest od lokalizacji i rozległości złamania. Z pewnością jednak w każdym przypadku pomocna okaże się pomoc fizjoterapeutyczna.

Rehabilitacja po złamaniu - konieczne wsparcie

Po uzyskaniu pierwszej pomocy medycznej, pacjent który doznał złamania musi przebyć szereg sesji rehabilitacyjnych, które umożliwią mu stopniowy powrót do dawnej sprawności. Warto podkreślić w tym miejscu rolę, jaką odgrywa fizjoterapia w rehabilitacji złamanych kończyn.

Fizjoterapeuta, jako specjalista posiadający niezbędną wiedzę oraz umiejętności i doświadczenie z pewnością zaprojektuje odpowiednie postępowanie rehabilitacyjne, w ramach którego pacjent po złamaniu będzie miał okazję ćwiczyć kończynę, która doznała kontuzji.

Fizjoterapeutyczne oddziaływanie po złamaniu kończyny

Istotą sesji terapeutycznych po złamaniach okazują się masaże, które w znaczący sposób oddziałują na przywrócenie sprawności w kończynie. Równie ważne są odpowiednio zaplanowane ćwiczenia, które wykonywane są w bierny lub czynny sposób, w zależności od indywidualnego stanu konkretnego pacjenta. Odzyskaniu formy sprzyja z pewnością systematyczność sesji ćwiczeniowych i masażów, jak również motywacja pacjenta oraz jego zaangażowanie.

Jednocześnie warto pamiętać, że zbytnie forsowanie kończyny po złamaniu nie jest wskazane - wobec tego bezwzględnie należy przestrzegać zasad rehabilitacyjnych, przedstawianych przez fizjoterapeutę, jak również wsłuchiwać się w sygnały, płynące z ciała. Wyczucie i precyzja w fizjoterapii stanowią klucz do sukcesu.
Zobacz również: fizjoterapia Wrocław


Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

JoannaS

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »