Kobieta, zdrowie, uroda » Medycyna

Pozbądź się okularów raz na zawsze

Lubisz aktywnie spędzać czas, uprawiasz sport, dużo podróżujesz? Chciałbyś zapomnieć o niewygodnych okularach lub soczewkach kontaktowych i cieszyć się doskonałym wzrokiem? Mamy dla ciebie dobrą wiadomość–są już dostępne w Polsce specjalne soczewki fakijne korygujące średnią i dużą krótkowzroczność.

Soczewki fakijne są stosunkowo nową metodą korekcji średnich i wysokich krótkowzroczności (od-6,5 D do -16,5 D), jednak ich innowacyjna skuteczność, a co za tym idzie, satysfakcja pacjentów z efektów zabiegu spowodowała, że na zachodzie soczewki fakijne stały się powszechną metodą korekcji wysokich krótkowzroczności.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Również w Polsce soczewki fakijne Acrysof ® CachetTM firmy Alcon cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Na czym polega ich wyjątkowość?

Soczewka fakijna - jak to działa              

To innowacyjny produkt, wykonany z najwyższej jakości materiałów, współpracujących z naturalnymi tkankami oka, przywracający pacjentom pełną ostrość widzenia oraz umożliwiający odzyskanie pełnego komfortu życia. Soczewki fakijne doszczepiane są do przedniej komory oka, między tęczówką a rogówką. Soczewki fakijne współpracują z naturalnymi soczewkami, ogniskując światło na siatkówce, aby skorygować widzenie dali. Wykonane są z miękkiego, elastycznego materiału zaprojektowanego specjalnie pod kątem budowy oka, który pozwala na jej zwinięcie i wprowadzenie przez małe cięcie w rogówce  (o średnicy 2,6 mm). Materiał, z jakiego wykonana jest soczewka pozwala na bardzo łatwe wszczepienie i zapewnia doskonałą zgodność z tkankami oka. Po wszczepieniu soczewka rozprostowuje się i jest utrzymywana na miejscu przez niewielkie elementy podtrzymujące. W razie konieczności (zła tolerancja, uraz), soczewka fakijna może zostać usunięta.

Przebieg zabiegu

Zabieg trwa ok.20 minut, jest mało inwazyjny dlatego nie jest konieczne zakładanie szwów, a jedynie opatrunek. Zabieg jest przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym, a po kilku godzinach pacjent może wrócić do domu. Podczas zabiegu wszczepiana jest najpierw jedna soczewka fakijna. Doszczepienie soczewki do drugiego oka wskazane jest po upływie 2-3 tygodni. Poprawę widzenia można zauważyć już w pierwszej dobie po zabiegu.

Korzyści dla pacjenta

Soczewki fakijne są doskonałym rozwiązaniem dla osób ze średnią i wysoką  krótkowzrocznością  skazanych  na noszenie niewygodnych okularów czy uciążliwych soczewek kontaktowych. Soczewki te, polecane są również pacjentom, którzy nie kwalifikują się do laserowego zabiegu korygującego wadę wzroku ze względu na zbyt dużą wadę. Zaletą tego typu zabiegu jest znikome ryzyko powikłań oraz satysfakcja pacjentów z efektów. Z badań klinicznych wynika, że aż 97% pacjentów stwierdziło, że ponownie zdecydowałoby się na wszczepienie tej samej soczewki fakijnej Acrysof ® CachetTM. Wyjątkowość tych soczewek została doceniona przez jury prestiżowego konkursu Innowacje dla Zdrowia 2011, które przyznało im pierwsze miejsce w kategorii Technologie Medyczne i Sprzęt.

Zabieg wszczepienia soczewek fakijnych można wykonać w prywatnych klinikach okulistycznych. Lista rekomendowanych klinik dostępna jest na stronie: http://www.odzyskajwzrok.pl/Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

klok

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »