Społeczeństwo » Szkolnictwo i nauka

Poznaj Misie z Akademią Misia Haribo

Poznaj Misie z Akademią Misia Haribo
Zobacz więcej zdjęć »
W drugiej połowie października rusza IV edycja konkursu Akademii Misia Haribo. Tym razem zadanie - polegające na przygotowaniu scenariusza zajęć z wykorzystaniem specjalnych kart - skierowane będzie do nauczycieli.

„Poznaj Misie" to hasło czwartego już konkursu Akademii Misia Haribo, który potrwa od 22 października do 12 grudnia 2008 roku. W odróżnieniu od poprzednich edycji, jego adresatami będą nauczyciele przedszkolni, chociaż postawione przed nimi zadanie przyniesie wiele radości również ich podopiecznym. Konkurs „Poznaj Misie" polegać będzie na przygotowaniu scenariusza zajęć, który pomoże przedszkolakom w ciekawy i atrakcyjny sposób zapoznać się z trybem życia niedźwiedzi brunatnych - gatunku, który firma Haribo otacza szczególną opieką. Poza gwarancją wspaniałej i pouczającej zabawy, na uczestników konkursu oraz ich placówki czekają atrakcyjne nagrody, warto więc zachęcić wychowawców z przedszkola naszej pociechy do wzięcia udziału
w zabawie.

Już niebawem, publiczne i niepubliczne przedszkola z całej Polski, wraz z materiałami informującymi o konkursie otrzymają 8 kart z ilustracjami nawiązującymi do życia niedźwiedzi. Spośród stworzonych na ich podstawie propozycji zabaw, jury Akademii Misia Haribo wybierze 10 najlepszych, które zostaną wydane w specjalnym poradniku i rozesłane do wszystkich przedszkoli uczestniczących w konkursie. Autorzy opublikowanych scenariuszy zostaną nagrodzeni laptopami. Ich placówki oraz przedszkola zdobywców II i III miejsca otrzymają zestawy gier EPEE, zeszyty ćwiczeń Akademii Misia Haribo, dyplomy oraz gadżety Haribo. Laureaci zostaną wyłonieni na podstawie oryginalności i walorów edukacyjnych scenariuszy, atrakcyjności prezentacji oraz zgodność z regulaminem.

Celem konkursu „Poznaj Misie" jest wspieranie rozwoju kreatywnych i oryginalnych metod nauki poprzez zabawę oraz uwrażliwianie najmłodszych na los dzikich zwierząt. „Konkurs Akademii Misia Haribo to wspaniała szansa dla wszystkich nauczycieli przedszkolnych, aby zaprezentować swoje pomysły i zdolności pedagogiczne, przyczyniając się jednocześnie do poszerzania wiedzy swoich podopiecznych na temat otaczającego świata" - mówi Anna Gruszczyńska, pedagog i dyrektor warszawskiego przedszkola TPD.Wybór niedźwiedzi na bohaterów IV edycji konkursu Akademi Misia Haribo nie jest przypadkowy. „Ponieważ symbolem firmy Haribo jest uśmiechnięty Miś, staramy się wpływać na poprawę losu tego gatunku - m.in. poprzez adopcję Małej, Sabiny i Grzesia, niedźwiedzi z Warszawskiego Ogrodu Zoologicznego - mówi Beata Falińska-Zubko, Marketing Manager Haribo. „Zdajemy sobie jednak sprawę, że równie ważne jak pomaganie w opiece nad tymi zwierzętami jest kształtowanie już od najmłodszych lat świadomości potrzeby ich ochrony, czemu służy konkurs „Poznaj Misie" - dodaje Falińska-Zubko.

Informacje o konkursie wraz ze szczegółowym regulaminem niebawem dostępne bedą na stronie http://www.haribo.com/ w dziale Akademii Misia Haribo.

Informacje o Akademii Misia Haribo:

Akademia Misia Haribo to długofalowy program edukacyjny, którego celem jest wspieranie edukacji dzieci w wieku przedszkolnym. Do Akademii przystąpić mogą przedszkola z całego kraju, rodzice dbający o prawidłowy rozwój swoich pociech oraz oczywiście dzieci. Patronem honorowym Akademii Misia Haribo jest Towarzystwo Przyjaciół Dzieci, stowarzyszenie pożytku publicznego działające na rzecz dzieci od ponad 86 lat. Działania Akademii wspiera także Rada Programowa, do której zaproszeni zostali pedagog i nauczyciel plastyki, psycholog-logopeda, lekarz pediatra oraz przedstawiciele Towarzystwa Przyjaciół Dzieci. Eksperci brali udział w merytorycznym przygotowaniu zasad funkcjonowania Akademii oraz opracowaniu przyjaznych i dostosowanych do potrzeb różnych grup wiekowych zeszytów ćwiczeń. Maskotką programu jest Miś Haribo - od ponad 85 lat przyjaciel dzieci na całym świecie. Akademia działa także w Internecie, na stronie http://www.haribo.com/, gdzie dostępne są atrakcyjne materiały dla tych rodziców, którzy szukają inspiracji do nowych gier i zabawy z dziećmi oraz porad ekspertów.

Informacje o firmie:

HARIBO to istniejący od 1920 roku producent żelków, pianek i gum rozpuszczalnych znanych na całym świecie. W swojej ofercie ma kilkaset rodzajów produktów HARIBO, pianek Marshmallows oraz gum rozpuszczalnych MAOAM o imponującym bogactwie kształtów, kolorów i smaków. Firma produkuje swoje wyroby w 18 fabrykach na świecie a jej produkty są kupowane przez dzieci i dorosłych w ponad 100 krajach. HARIBO produkuje dziennie 80 milionów Złotych Misiów. Z ich rocznej produkcji mógłby powstać łańcuch otaczający trzykrotnie ziemię! W Polsce HARIBO obecne jest od 1992 roku. Wysoką jakość produktów Haribo potwierdzają otrzymane nagrody i wyróżnienia: „Superprodukt 2005", „Produkt Roku. Innowacja 2006", „Złota Odznaka Jakości 2006, „Top Innowacje", „Lider Forum 2006 i 2007", złoty i srebrny medal DLG 2007, Oskar FMCG 2007.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Effective Public Relations
http://effectivepr.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »