Technologie » Internet

Poznań: zwiedzanie w języku migowym

Poznań: zwiedzanie w języku migowym
Zobacz więcej zdjęć »
120 dzieci i młodzieży z dysfunkcjami słuchu z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niesłyszących w Poznaniu. To goście trzech zabytkowych obiektów w Wielkopolsce – zamku w Kórniku, zespołu pałacowo-parkowego w Rogalinie i zamku w Gołuchowie – których historię mogli poznać w języku migowym.
Młodzi zwiedzający poznawali te obiekty podczas wycieczek i lekcji muzealnych, przeprowadzanych nie tylko tradycyjnymi metodami, lecz także dzięki nowoczesnej aplikacji.

- Aplikację QRtag może pobrać bezpłatnie każdy posiadacz telefonu komórkowego lub tabletu z systemem Android. To działa w bardzo prosty sposób - po zbliżeniu do kodu pobieram filmy w języku migowym o danym obiekcie. Raz zainstalowana, jest dostępna, nawet bez konieczność połączenia z internetem - tłumaczy Olgierd Kosiba, prezes Towarzystwa Tłumaczy i Wykładowców Języka Migowego „GEST".

Gniezno już korzysta

We wrześniu i październiku br. trzy wspomniane obiekty w Wielkopolsce zwiedziło 120 dzieci i młodzieży z dysfunkcją słuchu.

- Planujemy rozszerzyć działanie tej aplikacji na inne muzea, już teraz korzysta z niej Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie - mówi Olgierd Kosiba.

Wymiernym efektem projektu jest strona MigajaceMuzea.pl, na której można pobrać mobilny przewodnik w języku migowym po zamku w Kórniku.

Projekt „Migające Muzea - pałace, zamki w Wielkopolsce" został zrealizowany przez Towarzystwo Tłumaczy i Wykładowców Języka Migowego „GEST". Projekt współfinansowany był ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach zadania Kultura Dostępna. Partnerami projektu byli zaś Karkonoski Sejmik Osób Niepełnosprawnych z Jeleniej Góry oraz Fundacja Zero Barier z Warszawy.

 Autor: Beata Rędziak, fot. sxc.huRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

QRtag sp.z o.o.
http://qrtag.pl/index.html

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »