Technologie » Internet
Poznań: zwiedzanie w języku migowym
Zobacz więcej zdjęć » |
- Aplikację QRtag może pobrać bezpłatnie każdy posiadacz telefonu komórkowego lub tabletu z systemem Android. To działa w bardzo prosty sposób - po zbliżeniu do kodu pobieram filmy w języku migowym o danym obiekcie. Raz zainstalowana, jest dostępna, nawet bez konieczność połączenia z internetem - tłumaczy Olgierd Kosiba, prezes Towarzystwa Tłumaczy i Wykładowców Języka Migowego „GEST".
Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:
Gniezno już korzysta
We wrześniu i październiku br. trzy wspomniane obiekty w Wielkopolsce zwiedziło 120 dzieci i młodzieży z dysfunkcją słuchu.
- Planujemy rozszerzyć działanie tej aplikacji na inne muzea, już teraz korzysta z niej Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie - mówi Olgierd Kosiba.
Wymiernym efektem projektu jest strona MigajaceMuzea.pl, na której można pobrać mobilny przewodnik w języku migowym po zamku w Kórniku.
Projekt „Migające Muzea - pałace, zamki w Wielkopolsce" został zrealizowany przez Towarzystwo Tłumaczy i Wykładowców Języka Migowego „GEST". Projekt współfinansowany był ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach zadania Kultura Dostępna. Partnerami projektu byli zaś Karkonoski Sejmik Osób Niepełnosprawnych z Jeleniej Góry oraz Fundacja Zero Barier z Warszawy.
Autor: Beata Rędziak, fot. sxc.hu
Komentarze (0)