Firma » Biznes

PRACODAWCY RZECZPOSPOLITEJ PROPONUJĄ MEDIACJE W SPORZE LEKARZY Z MINISTERSTWEM ZDROWIA

Nic nie wskazuje, by spór między środowiskiem lekarskim, a Ministerstwem Zdrowia zakończył się w najbliższych godzinach. Obecnie tylko w czterech województwach wszystkie placówki podstawowej opieki zdrowotnej podpisały umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia.

W niektórych regionach większość placówek nie podpisało do chwili obecnej kontraktów. Taka sytuacja w oczywisty sposób zagraża realizacji prawa pacjentów do powszechnej opieki zdrowotnej.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Dla pacjenta nie jest istotne, kto w konflikcie pomiędzy Ministerstwem Zdrowia a środowiskiem lekarskim ma rację. Każdy ma prawo do ochrony zdrowia, zaś zamknięcie nawet 20 proc. gabinetów to problem dla setek tysięcy chorych dziennie. To, że system ochrony zdrowia wymaga pilnych zmian, jest jasne dla każdego. Nie budzi także wątpliwości, że takie zmiany powinny być dobrze przygotowane, a ich założenia zawczasu skonsultowane ze środowiskiem. W czasie, gdy strony konfliktu przedstawiają swoje racje, społeczeństwo oczekuje powrotu do normalności. Potrzebny jest dialog i pilne rozwiązanie. Dlatego Pracodawcy Rzeczpospolitej – nie wnikając w słuszność argumentów obu stron, lekarzy i Ministerstwa – proponują podjęcie mediacji w trwającym sporze.

- Jesteśmy  przekonani, że jest to jedyna możliwość w chwili obecnego kryzysu, która pomoże w osiągnięciu kompromisu. Wieloletnie doświadczenie Pracodawców RP w mediacji wskazuje na możliwość wypracowania rozwiązania kończącego spórpodkreśla Andrzej Malinowski, prezydent Pracodawców RP.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

iwonamichalowska

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »