Dom » Nieruchomość

Praga na drugiej linii

Dojazd metrem i spacer po marinie. Kawa na dachu, z którego roztacza się widok na piękne zabytkowe kamienice. Tak będzie można mieszkać na Pradze Północ, kiedy zrealizowane zostaną tam zaplanowane projekty

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:



Optymistyczna wizja rozwoju dzielnicy ma szansę na szybką realizację przede wszystkim, dzięki budowie drugiej linii metra, która przebiegać będzie przez jej obszar. To głównie ze względu na poprawę komunikacji z centrum miasta Pragą Północ zaczęli interesować się inwestorzy. Planowane inwestycje i rewitalizacja dzielnicy związana z Euro 2012 otwiera nowe perspektywy na rozwój tego rejonu stolicy.

Mieszkanko z widokiem

W tej chwili na Pradze nie znajdziemy jeszcze zbyt wiele mieszkań na rynku pierwotnym. Duże projekty czekają na rozpoczęcie realizacji. Obecnie nowe lokale można kupić w inwestycji przy ul. Kowelskiej, czy budynku przy ul. Namysłowskiej, których realizacja niebawem dobiegnie końca.

Poza tym, przy ulicy Wileńskiej Budrem rozpoczął niedawno budowę inwestycji Nowa Wileńska, w której dostępne jest 142 mieszkania o powierzchni od 25 do 80 mkw. Budowa kompleksu, który będzie dysponował własnym zapleczem usługowo-handlowym zakończy się na początku 2013 roku. W projekcie zastosowane zostały ciekawe rozwiązania architektoniczne, a część z mieszkań dysponować będzie ogródkami wydzielonymi ze wspólnej części ogrodu, położonego na dachu parkingu na pierwszym piętrze. Inwestor zapewnia, że z tarasów i balkonów na wyższych kondygnacjach roztaczał się będzie imponujący widok panoramy Warszawy.
 
Niebawem zostanie też wyremontowana kamienica przy ulicy Okrzei, która nazywana jest Domem pod Sowami. Znajdą się w niej mieszkania i luksusowe apartamenty na najwyższych piętrach oraz lokale usługowe na parterze. Na terenie Wytwórni Wódek Koneser planowana jest również budowa modnych loftów.   

Przybić do portu …

Na zawsze zmienić sposób postrzegania Pragi Północ może jednak planowana nowa zabudowa Portu Praskiego. Na 38-hektarowym obszarze w ciągu najbliższych 10 lat powstać mają: marina, promenada, park, mieszkania i luksusowe apartamenty z dostępem do przystani, hotel, galeria handlowa, centrum multimedialne i obiekty sportowe. Według przyjętej koncepcji Port Praski zamienić się ma w dzielnicę – miasto portowe, podobnie jak to jest w Hamburgu.

Inwestor planuje budowę kolejki linowej albo kładki pieszo-rowerowej łączącej miasteczko z drugim brzegiem Wisły. Roztacza malowniczą wizję inwestycji, która obejmuje m.in. ekrany przedstawiające dzieła światowych muzeów i galerii, boisko do siatkówki plażowej, aleje spacerowe, pływające kawiarnie, wypożyczalnię łodzi, interaktywne fontanny, oraz zimową galerię rzeźb lodowych i lodowisko.

Ocalić od …

Nie można też nie wspomnieć, że ta położona centralnie dzielnica dysponuje niepowtarzalną historyczną tkanką. Na jej obszarze znajduje się wiele zabytkowych kamienic pochodzących z XIX i XX wieku. Na rewitalizację czekają m.in. budynki przy ul. Stalowej i Wileńskiej, w przypadku których trwają przetargi na przygotowanie dokumentacji. To dopiero początek, bo jak obliczyli radni tej dzielnicy, na remonty zaniedbanych obiektów zabytkowych potrzeba tu blisko 0,5 mld zł. Część pieniędzy na ratowanie praskich zabytków chcą pozyskać z budżetu miasta. Jeśli uda się zdobyć finansowanie kolejne kamienice odzyskają świetność, podobnie jak budynki przy ulicy Floriańskiej.



Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Nowa Wileńska
http://www.nowawilenska.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »