Kobieta, zdrowie, uroda » Dziecko

Prawdy i mity o niemowlakach

Młodzi rodzice często słyszą rady dotyczące tego, jak prawidłowo i przede wszystkim zdrowo dbać o swoje dziecko.. Zweryfikujmy zatem, które z popularnych poglądów to fakty, a które mity.

Najedzone niemowlę lepiej zaśnie - Prawda!

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Kiedy Twój maluszek jest najedzony, lepiej i szybciej zaśnie. Pełen brzuszek to gwarancja błogości i spokoju dziecka. Zdarza się też, że niemowlaki zasypiają w trakcie karmienia. Nie wpadaj wtedy w panikę, że może zadławić się on pokarmem! To absolutnie normalne u małych dzieci. Pamiętaj jednak, aby nie układać maluszka do snu bezpośrednio na brzuchu, bo jest to dla niego bardzo niezdrowe. Staraj się, aby spał na plecach z główką odchyloną lekko na bok, co zabezpieczy go przed zachłyśnięciem w przypadku ulewania.

Ząbkowaniu zawsze towarzyszy gorączka – Mit!

To prawda, że gorączka może pojawić się, kiedy Twoje dziecko ząbkuje, ale nie zawsze towarzyszy ząbkowaniu. Małe ząbki przebijają się przez dziąsła, co może powodować delikatny stan zapalny. Aby ulżyć maluchowi w bólu, zaopatrz się odpowiednio wcześnie w preparaty, które załagodzą objawy ząbkowania np. Gengigel® Ząbkowanie. Dzięki wykorzystaniu kwasu hialuronowego, żel nie tylko łagodzi, ale także zwalcza przyczyny bólu u maluszka – obrzęk dziąseł i swędzenie. Trzeba jednak pamiętać, że w przypadku wysokiej gorączki lub biegunki niezwłocznie powinnaś skontaktować się z pediatrą, który na pewno sprawdzi, co dolega Twojemu maluszkowi i przepisze mu odpowiednie leki przeciwgorączkowe lub nawadniające.

 

 

Noworodki często mają czkawkę – Prawda!

Tak! Spora część maluszków czka podczas jedzenia lub gdy jest im zimno, np. podczas kąpieli. Nie jest to nic strasznego i nie należy się tym martwić. Czkawka może pojawić się u dziecka nawet kilka razy dziennie. Poczęstuj wtedy szkraba odrobiną mleka lub ciepło opatul, a objawy magicznie ustąpią.

Dziecko należy kąpać codziennie – Mit!

Maluszki zazwyczaj nie brudzą się tak, jak starsze dzieci, więc ich codzienne kąpanie w wanience nie jest konieczne. Pamiętaj jednak, aby mieć pod ręką specjalne chusteczki lub zwilżony miękki ręcznik i dokładnie wytrzeć buzię i rączki dziecka, starannie oczyścić fałdki i okolice „pieluszkowe”. Upewnij się też, że szyja i małe uszka dziecka są czyste, bo to miejsca, w których najczęściej osadza się to, co się dziecku ulało. To samo dotyczy włosów szkraba, bo skóra jego głowy nie przetłuszcza się tak mocno, jak skóra dorosłego człowieka. Mycie delikatnej główki i włosów 1 – 2 razy w tygodniu absolutnie wystarczy.

Dzieci płaczą bez łez – Prawda!

Każdy rodzic wie, że maluchy bardzo dosadnie sygnalizują swoje niezadowolenie krzykiem i grymasami. Faktem jest jednak, że nie ronią przy tym ani jednej łzy. Jak to się dzieje? Ciało Twojego dziecka w pierwszym miesiącu życia nie produkuje łez, pojawiają się one dopiero później i uwierz nam, będzie to dla Ciebie wielkie przeżycie.

***

Gengigel® Ząbkowanie – żel przeznaczony do stosowania w jamie ustnej, łagodzący ból i zmniejszający stan zapalny dziąseł związany z ząbkowaniem u niemowląt i małych dzieci. Składa się z opatentowanej mukoadhezyjnej matrycy polimerowej, która na długo przylega do dziąseł, tworząc niewidoczną, elastyczną i trwałą powłokę, pełniącą również funkcję ochronną. Pozwala na ograniczenie miejscowych środków znieczulających i ma przyjemny smak. Nie zawiera alkoholi, cukrów, laktozy, glutenu, parabenów, SLS ani GMO. Testowany klinicznie dla niemowląt. Żel jest produkowany przez włoską firmę Ricerfarma, jego wyłącznym dystrybutorem w Polsce jest PHARMAPOINT SA.



Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Monika38pr

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »