Firma » Biznes

Prawy brzeg Sandomierza z Pilkingtonem

Prawy brzeg Sandomierza z Pilkingtonem
Zobacz więcej zdjęć »
Uroczyste obchody 75-lecia włączenia prawobrzeżnego Sandomierza w granice miasta pokazały, jak prężnie rozwinął się ten obszar. Nie byłoby to możliwe bez wkładu spółek Pilkington Polska i Pilkington Automotive Poland, należących do NSG Group - największego pracodawcy w regionie.
Obie spółki były współorganizatorem obchodów 75. rocznicy wydarzenia.

W sobotę 7 września 2013 r. w Sandomierzu odbyły się uroczyste obchody 75. rocznicy włączenia prawobrzeżnej części w granice miasta. W organizację wydarzenia aktywnie włączyły się spółki Pilkington Polska i Pilkington Automotive Poland, których siedziby i zakłady produkcyjne zlokalizowane są po prawej stronie Sandomierza. Podczas obchodów odbyła się uroczysta sesja Rady Miasta Sandomierza oraz prezentacje dotyczące historii prawobrzeżnej części miasta. Uroczystość była też okazją do uhonorowania osób, organizacji i firm, które przyczyniły się do dynamicznego rozwoju prawobrzeżnego Sandomierza. Wśród wyróżnionych osób znaleźli się Pan Bronisław Godzina, kierownik Wydziału Formowanie i Rozkrój w Pilkington Polska, który został odznaczony przez Zarząd Krajowej Rady Spółdzielczej w uznaniu za zasługi w rozwoju spółdzielczości oraz Dyrektor Operacyjny Pilkington Polska Jerzy Baran i Prezes Pilkington Automotive Poland Ryszard Jania, którzy otrzymali dyplomy oraz pamiątkowe szable oficerskie w uznaniu za zmagania z żywiołem powodzi w 2010 roku.

Z Sandomierzem utożsamiam się podwójnie - jako mieszkaniec miasta oraz pracownik Spółki Pilkington Polska, która na stałe wpisała się w historię rozwoju regionu - powiedział Jerzy Baran. W prawobrzeżnej części Sandomierza zlokalizowane są siedziby dwóch naszych spółek - Pilkington Polska i Pilkington Automotive Poland. Obie kontynuują tradycje Huty Szkła Okiennego „Sandomierz", która zapoczątkowała i przez lata była motorem rozwoju tej części miasta. Dziś staramy się równie mocno wspierać mieszkańców i ośrodki z naszego najbliższego otoczenia. Działania na rzecz społeczności lokalnej są na stałe wpisane w strategię biznesową NSG Group - informuje Ryszard Jania.

Huta Szkła Okiennego „Sandomierz" powstała w latach 60. XX wieku. Wraz z jej rozwojem pojawiła się konieczność wybudowania osiedla mieszkaniowego oraz obiektów rekreacyjno - kulturalnych dla pracowników. Powstał Dom Kultury z salą kinową, odkryta pływalnia, zarządzana dziś przez MOSiR oraz stołówka pracownicza. W latach reorganizacji obiekty te przeszły w zarząd Miasta Sandomierz, a Huta została wykupiona prze firmę Pilkington i kontynuuje swoją działalność jako spółka Pilkington Polska. Z czasem na terenie prawobrzeżnej części Sandomierza uruchomiony został także zakład Pilkington Automotive Poland.

Uroczyste obchody 75-lecia włączenia prawobrzeżnego Sandomierza w granice miasta zorganizowane zostały z inicjatywy Burmistrza Sandomierza Jerzego Borowskiego. Odbyły się w sali widowiskowej Centrum Rekreacji MOSiR (dawny Dom Kultury HSO) przy ul. Portowej oraz na przyległym terenie - obok boiska ORLIK. Honorowy Patronat nad obchodami objęli: Biskup Sandomierski, Wojewoda Świętokrzyski oraz Marszałek Województwa Świętokrzyskiego. Wydarzenie zgromadziło licznych mieszkańców, przedstawicieli władz i organizacji lokalnych oraz przedsiębiorców.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Effective Public Relations
http://effectivepr.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »