Zdrowie » Medycyna
Program „Cała Polska leczy nadciśnienie w Warszawie”!
Już 8 czerwca w Studiu Art & Cafe mieszczącym się przy ulicy Popularnej 62A w Warszawie w godzinach od 11:00 do 13:00, odbędzie się spotkanie edukacyjne na temat nadciśnienia tętniczego dla mieszkańców Warszawy. Od strony merytorycznej wesprze je ekspert medyczny z ramienia Polskiego Towarzystwa Nadciśnienia Tętniczego, który opowie o problemie nadciśnienia w regionie oraz o zasadach właściwej i skutecznej profilaktyki.
Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:
Celem programu „Cała Polska leczy nadciśnienie” jest m.in. zachęcanie Polaków do dokonywania regularnych pomiarów ciśnienia oraz wprowadzania zmian w codziennym trybie życia. Po to, aby osiągnąć ten cel w jak najskuteczniejszy sposób, w roku 2013, zespół programu odwiedzi 6 polskich miast: Wrocław, Kraków, Bydgoszcz, Poznań, Warszawę
i Gdańsk. Pierwsze wydarzenie, zorganizowane we Wrocławiu 23 lutego zapoczątkowało cykl spotkań.
Planowane aktywności
W ramach wydarzenia, oprócz wspomnianej prelekcji, uczestnicy będą mieli możliwość zapoznania się z zasadami właściwych pomiarów ciśnienia. Po części pokazowej wszyscy zainteresowani będą mogli poddać się bezpłatnym badaniom, przeprowadzanym przez zespół medyczny sieci Polmed.
Ze względu na to, że niezmiernie istotnym elementem prewencji nadciśnienia jest stosowanie się do zasad zdrowej diety, kolejnym elementem spotkania będzie poradnictwo w zakresie diety DASH, opracowanej właśnie z myślą o nadciśnieniowcach. Dodatkowo uczestnicy będą mieli okazję skosztowania zdrowego poczęstunku. Aby zaangażować uczestników do aktywnego uczestnictwa w spotkaniu, w jego ramach przeprowadzone zostaną zabawy, konkursy i quizy z możliwością wygrania atrakcyjnych nagród m.in.
w postaci ciśnieniomierzy firmy Microlife.
Zachęcamy do uczestnictwa i wspólnej zabawy!
Komentarze (1)
Jeszcze powinno się edukować lekarzy, żeby na przykład nie przepisywali starszym czy ciśnieniowcom leków z diklofenakiem, Voltarenu itd., gdy jest dużo bezpieczniejszy naproksen na przykład, który nie grozi zawałami i udarami.