Społeczeństwo » Szkolnictwo i nauka

PROGRAM EDUKACJI FINANSOWEJ „CHA-CHING” W WILANOWIE

PROGRAM EDUKACJI FINANSOWEJ „CHA-CHING” W WILANOWIE
Zobacz więcej zdjęć »
Już w najbliższą sobotę, 27 czerwca, w czasie pikniku „Aktywna Rodzina” na Plaży Wilanów, dzieci będą miały szansę spotkać bohaterów Cha-Ching i poznać tajniki rozsądnego zarządzania finansami.

Na stoisku „Cha-Ching” w godzinach od 13.00 do 15.00 dla najmłodszych przewidziana jest emisja edukacyjnych piosenek „Cha-Ching” oraz rozwiązywanie ćwiczeń, które są z nimi związane. Dziećmi zajmą się wykwalifikowani animatorzy, którzy poprzez zabawę wprowadzą dzieci w świat finansów. Będzie to również szansa na spotkanie z chodzącymi maskotkami – bohaterami „Cha-Ching”. W ramach dodatkowych atrakcji maluchom będą rozdawane kolorowe balony w różnych kształtach i gadżety związane z programem. Dla rodziców natomiast przewidziano możliwość uzyskania porad od wykwalifikowanych konsultantów.

Program edukacji finansowej „Cha-Ching” został przygotowany przez towarzystwo ubezpieczeń Prudential z myślą o kształtowaniu właściwych postaw wobec korzystania z pieniędzy wśród dzieci w wieku 6-12 lat. Edukacja w jego ramach odbywa się z wykorzystaniem animowanych postaci z zespołu „Cha-Ching”, które w krótkich filmach, przeżywając przygody i rozwiązując problemy, uczą dzieci, jak mądrze dysponować finansami. Każda z nich uosabia jedną z czterech funkcji pieniądza, będących jednocześnie filarami „Cha-Ching”: zarabianie, oszczędzanie, wydawanie i pomaganie. Istotą programu jest nauka poprzez zabawę, dlatego filmy mają formę krótkich, muzycznych kreskówek, a wszystkie elementy wizualne programu są utrzymane w lubianej przez dzieci tonacji kolorystycznej.

więcej informacji o wydarzeniu: https://www.facebook.com/events/1399021253760346/

 

                                                                                                 ***                                                                  

Ogólnopolski program edukacji finansowej dzieci „Cha-Ching” został przygotowany przez Prudential w Polsce (więcej na www.prudential.pl). Realizowany jest przy wsparciu jego ambasadorki – Darii Widawskiej oraz Wojciecha Szeląga, a także Fundacji „Zwalcz Nudę” pod patronatami honorowymi: Rzecznika Praw Dziecka, Lubuskiego Kuratora Oświaty, Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty, Opolskiego Kuratora Oświaty, Pomorskiego Kuratora Oświaty, Śląskiego Kuratora Oświaty, Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty, Prezydenta Miasta Gdańska, Prezydenta Miasta Opola oraz Prezydenta Miasta Poznania. Program jest ogólnodostępny i bezpłatny, a jego wszystkie elementy  w wersji do pobrania znajdują się na stronie www.cha-ching.pl.

Od 5 czerwca kreskówki Cha-Ching można oglądać na antenie dziecięcej telewizji Nickelodeon.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

aadrian

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »