Dom » Nieruchomość
Program MdM popularny na przedmieściach
Zobacz więcej zdjęć » |
Badania rynkowe wykazują, że w niektórych miastach oferta lokali kwalifikujących się do programu "Mieszkanie dla Młodych" w roku 2014 stanowiła jedynie 5% wszystkich sprzedawanych mieszkań. W przypadku nieruchomości na przedmieściach dużo więcej inwestycji spełniło wymogi dopłat.
Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:
Maksymalna cena dla gmin leżących w Wielkopolsce wynosi obecnie 5036,5 zł. Limity cenowe MdM w Wielkopolsce były i wciąż są bardziej przyjazne dla nieruchomości położonych na przedmieściach. W przypadku terenów podmiejskich, takich jak np. inwestycje „Osada Leśna” w Dąbrówce oraz „Leśna Polana” można mówić o niemal 100 % kwalifikacji inwestycji do rządowego programu.
- W zeszłym roku aż 90 % naszych klientów skorzystało z programu Mieszkanie dla Młodych. Nasza oferta mieszkań i domów zarówno w „Osadzie Leśnej” w Dąbrówce jaki i w „Leśnej Polanie” niemal w całości kwalifikowała się do programu MdM - mówi Bogusława Bryl, członek zarządu Linea. – Dodatkowo dla zapewnienia komfortu naszych klientów, oferujemy system płatności w wariancie 10/90 (90% płatności dokonywanych jest w momencie odbioru mieszkania), co pozwala uniknąć płacenia rat kredytu w okresie budowy. Nasze inwestycje objęte są również rachunkiem powierniczym zamkniętym, co oznacza, że finansowanie inwestycji jest zapewnione w 100 proc. – dodaje.
Program MdM czekają zmiany
W ramach nowelizacji ustawy, nad którą pracuje Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju planowane jest zwiększenie dopłaty dla rodzin wielodzietnych. Beneficjenci programu posiadający dwie pociechy, mogą obecnie skorzystać z 15% dofinansowania. Jednak już niebawem, rządowe wsparcie może wzrosnąć o 5%. Z kolei w przypadku rodzin wielodzietnych, z minimum trójką dzieci, dopłata może zostać zwiększona aż do 25%. Rodzin wielodzietnych nie będzie obowiązywać też wymóg zakupu pierwszego mieszkania (będą one mogły skorzystać z programu, nawet jeżeli w przeszłości posiadały inną nieruchomość).
Innowacji w projekcie może być jednak więcej. Trwają prace nad poszerzeniem katalogu lokali objętych wsparciem. Ponadto prawdopodobnie powiększy się też liczba współkredytobiorców o dowolne osoby przystępujące do umowy kredytowej. Niedługo zmienić się może również zasada naliczania dopłat. Obecnie dofinansowanie obejmuje metraż do 50 mkw. Po zmianach, dla rodzin z co najmniej trójką dzieci, wartość może wzrosnąć do 65 mkw.
Nowelizacja ustawy miała wejść w życie z początkiem 2015 roku, jednak cały czas znajduje się w przygotowaniu, a data jej wprowadzenia nie jest na razie znana.
Nadesłał:
FortePR s.c.
|
Komentarze (0)