Dom » Architektura
Projektowanie nawierzchni z e-designerem.
Zobacz więcej zdjęć » |
www.libet.pl może okazać się świetnym narzędziem w trudnej kwestii aranżacji nawierzchni wokół Twojego wymarzonego domu.
Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:
Znajdziesz tam kilka przykładowych, popularnych brył domów jednorodzinnych. Wybierz spośród nich tę, która najlepiej lub chociaż mniej więcej pasuje do Twojego domu. To wystarczy byś miał obraz tego, jak może wyglądać Twoja posesja, w zależności od koloru elewacji, tarasu, podjazdu, ścieżek i murków. Następnie wybierz jeden z trzech schematów zagospodarowania nawierzchni. To projekty w formie rzutów z góry utwardzonych części terenu wokół domu, przygotowane przez profesjonalistów w tym zakresie. Reszta zależy od ciebie. Śmiało baw się opcjami wyboru kolorów i produktów. To naprawdę proste. Zdziwisz się, jak coś tak z pozoru banalnego jak podjazd, może zmienić odbiór całego domu. Jeśli jeszcze nie wykończyłeś elewacji pobaw się kolorami. Może się okazać, że to właśnie kolor tarasu czy kostek na podjeździe stanie się punktem odniesienia do ostatecznego wyboru barw elewacji. Tym bardziej, że w realu elewację dużo łatwiej ‘wymienić' niż całą nawierzchnię.
Zapewne jedynymi elementami, które będą Cię ograniczać, będzie kolor dachu i stolarki. Warto uwzględnić barwy tych elementów przy projektowaniu nawierzchni. Dobrze aby były obecne w formie bazy lub choćby elementów dekoracyjnych. Jeśli masz łatwość doboru odpowiednich barw, szybko wykonasz pełny projekt domu wraz z nawierzchniami. Duża dowolność doboru opcji kusi jednak do zabawy ale jeśli pogubisz się w tej grze w każdej chwili możesz przywrócić ustawienia sugerowane przez architekta.
Ten sam dom w jednym projekcie wyposażono w jasny podjazd i taras nawiązujące do piaskowej części elewacji, a w drugim do szarych odcieni występujących na dekoracjach. Zachowując ten sam rysunek nawierzchni otrzymujemy dwa różne projekty. Który z nich wolisz to już kwesta gustu. Oba trzymają się zasady zharmonizowanego projektu domu i nawierzchni wokół niego, jako integralnej całości.
Wybierz kolory i pozwól sobie dojrzeć. Zrób sobie duży wydruk, np. na formacie A1 i powieś w widocznym dla siebie miejscu. Jeśli przez zimę projekt przetrwa próbę czasu a Ty nie zmienisz zdania tzn., że naprawdę wiesz co Ci się podoba - można Ci tylko pogratulować pewności wyboru. W żadnym razie nie zostawiaj tej decyzji na finał budowy. Najprawdopodobniej będziesz zbyt zmęczony całym procesem, żeby wybrać spokojnie i z pełnym przekonaniem słuszności swojego wyboru. Idzie zima - to idealny czas żeby przespać się z tematem ....i to nie jedną noc.
Visualizer 3D - program przedstawia wizualizację 3D budynków zaprojektowanych przez wybrane pracownie architektoniczne wraz z propozycją otoczenia. Użytkownik ma możliwość oglądania budynku i jego otoczenia pod dowolnym kątem. Może również zmieniać zastosowane materiały oraz kolorystykę budynku. Program został przygotowany w celu ułatwienia Klientom doboru materiałów Libet.
Nadesłał:
PRoteina PR
|
Komentarze (0)