Dom » Wnętrza

Projektowanie wnętrz – kilka istotnych zasad

Projektowanie wnętrz – kilka istotnych zasad
Zobacz więcej zdjęć »
Projektowanie wnętrz skupia się na łączeniu aspektów związanych z estetyką i stylistyką wnętrza, a także z jego funkcjonalnością. Uzależnione jest od indywidualnych potrzeb i oczekiwań klienta. Idealnie zaplanowane, podkreśla zamierzony charakter i tworzy spójną całość.

Wnętrze domu to miejsce, które ma zachwycać. Wygodne rozmieszczenie pomieszczeń i mebli to podstawa komfortowego mieszkania. Istnieje kilka rzeczy, o których warto pamiętać, projektując wnętrze swojego nowe lokum. 

Strefa dzienna i nocna

Pierwsze kryterium wygody w domu stanowi klarowne podzielenie na strefę dzienną i nocną, zadbanie o dobrą izolację akustyczną oraz świetlną. Takie rozwiązanie odpowiada potrzebom członków rodziny, pozwala zarówno na aktywny tryb życia jak i na spokój, nie zakłócając przy tym równowagi pomiędzy zróżnicowanym trybem życia. Projektanci wnętrz zalecają umieszczenie salonu w dobrej komunikacji z kuchnią. Pozostałe części domu również powinny spełniać określoną rolę. Komunikacja w przedsionku powinna przebiegać sprawnie, łazienka nie może być za mała, aby nie było przeszkód w  korzystaniu z urządzeń sanitarnych, szczególnie jeśli domownicy posiadają małe dzieci. Zaleca się, aby okna sypialni powinny wychodziły na wschód,wtedy wschodzące słońce budzi domowników.

Zaprojektowanie oświetlenia wnętrza

Kolejnym kryterium funkcjonalności stanowi oświetlenie. Dostęp do naturalnego światła ma wpływ na nasze zdrowie. Najwyższe wykorzystanie jasności dziennej w domu wpływa na lepsze samopoczucie domowników i zmniejsza zużycie sztucznego oświetlenia. A to oznacza niższe rachunki za energię elektryczną. Znaczenie ma również jakość światła, tzn. kolor i wierność oddawania barw. Najlepszy odcień do domu to ciepły biały o temperaturze 2700K. 

Podstawowym błędem popełnianym przez właścicieli jest brak pomysłu na urządzenie wszystkich pomieszczeń. Nie wystarczy wybranie odpowiedniego koloru ścian czy mebli, bardzo ważną rolę pełnią dekoracje. Należy dobrze przemyśleć plan działania, aby efekt końcowy był zadowalający. Istotna jest prostota, nie zalecane jest mieszanie stylów i kolorów, w przeciwnym wypadku wystrój będzie wyglądał jak zbitka przypadkowych elementów.

Szukaj inspiracji - nie kopiuj

Kolejnym problemem jest umiejętność szukania inspiracji a bezmyślne kopiowanie. Każde wnętrze jest inne i wymaga innego udekorowania, gry świateł, kolorów. 
 
Bardzo częstym błędem przy projektowaniu wnętrza oraz upiększaniu mieszkania jest brak jego funkcjonalności. Należy pamiętać, aby urządzić je w taki sposób, by służyło przez lata. 
 
-------
4MA Projekt
Projektowanie Wnętrz Warszawa
 
ul. Majakowskiego 3/8
01-420 Warszawa
4maprojekt@gmail.com
501-032-727


Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Architekt wnętrz Warszawa
http://4ma-projekt.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »