Firma » Praca

Projekty unijne dla bezrobotnych i biernych zawodowo w województwie śląskim w roku 2017.

Projekty unijne dla bezrobotnych i biernych zawodowo w województwie śląskim w roku 2017.
Zobacz więcej zdjęć »
Młodość to atut - nie przeszkoda i Czas na zmiany to projekty unijne dla osób bezrobotnych i nie aktywnych zawodowo z terenu województwa śląskiego.

Z ogólnie dostępnych danych wynika, że na Śląsku jest ponad 125 tysięcy osób bezrobotnych a stopa bezrobocia wynosi zaledwie 6,8%. Najwięcej osób bezrobotnych zarejestrowano w oddziałach w Bytomiu, Sosnowcu i Częstochowie. Pomimo tego, że województwo śląskie plasuje się na drugiej pozycji jeśli chodzi o rejony z najniższym bezrobociem nie są tu wliczane osoby nieaktywne zawodowo. Osoby takie to między innymi:
  • matki przebywające na urlopach wychowawczych, 
  • uczniowie, którzy skończyli szkołę i nie podjęli pracy 
  • osoby nie zarejestrowane w urzędzie pracy,
  •  niepracujący studenci studiów niestacjonarnych.
Właśnie dla takich osób katowicka Strefa Dobry Start prowadzi projekty finansowane ze środków unijnych. Są to "Czas na zmiany" projekt Mazowieckiej Grupy Szkoleniowo Doradczej i "Młodość to atut - nie przeszkoda" projekt Polbi Sp. z o.o. Pomogą one uczestnikom doskonalić swoje kwalifikacje, ukończyć kurs zawodowy zakończony certyfikatem, skorzystać z pomocy doradcy zawodowego i coacha kariery. Najlepsi dostaną możliwość otrzymania dotacji na otwarcie własnej działalności gospodarczej, płatnego stażu czy zatrudnienia.
Biuro projektów znajduje się w centrum Katowic w Strefa Dobry Start zajmującej się działalnością szkoleniową i wynajmem sal szkoleniowych. To właśnie tu mogą Państwo zdobyć wszelkie niezbędne informacje, złożyć dokumenty, a w salach szkoleniowych będą odbywać się spotkania z doradcą, coachem i część ze szkoleń zawodowych. 
Dla wszystkich zdecydowanych polecamy przede wszystkim kursy zawodów przyszłości. Będzie można skorzystać ze szkoleń związanych z marketingiem internetowym, telemarketingiem, kursy pracowników call-center i inne. Każdy uczestnik tych szkoleń nie będzie miał problemu ze znalezieniem pracy w przyszłości.
Uczestnicy projektów “Czas na zmiany” i “Młodość to atut - nie przeszkoda” w czasie całodniowych dni szkoleniowych mają zapewnione darmowe przerwy kawowe, lunch i zwrot kosztów przejazdu. 
Aktualne projekty unijne dla województwa śląskiego można znaleźć na stronie WUP a wszystkie informacje na temat tych konkretnych łącznie z formularzmi zapisu można znaleźć na stronie Strefa Dobry Start Katowice.
Rekrutacja już trwa!


Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Szkolenia i wynajem sal szkoleniowych Katowice
http://strefadobrystart.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »