Firma » Biznes
Provident dla mikroprzedsiębiorców
Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, Provident poszerza swoje portfolio produktowe i wprowadza do oferty pożyczkę dla samozatrudnionych. Nowy produkt jest dostępny od 26 lutego w większości oddziałów firmy w całym kraju.
Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:
W Polsce ok. 1,6 miliona osób prowadzi własną działalność gospodarczą. Dla każdego właściciela firmy kluczowe jest zapewnienie płynności finansowej oraz stabilny rozwój. Szczególnie firmy małe, często jednoosobowe, mają utrudniony dostęp do zewnętrznych źródeł finansowania. Najczęstszą barierą są liczne formalności, minimalny wymagany okres prowadzenia działalności, zabezpieczenia oraz długi czas oczekiwania na decyzję. Alternatywę dla najbardziej popularnych, choć trudno dostępnych, kredytów bankowych stanowi pożyczka dla mikroprzedsiębiorców w ofercie Providenta.
Jedną z pierwszych osób, które skorzystały z nowej usługi, jest pani Renata Grabarz, mikroprzedsiębiorca z Mławy: Prowadzę własny biznes już wiele lat. Potrzebowałam pożyczki i rzeczywiście otrzymałam ją szybko, bez zbędnych formalności. Cieszę się, że mogę również odliczyć koszty, to zawsze dodatkowe pieniądze na prowadzenie działalności.
Kluczowe korzyści pożyczki dla przedsiębiorców:
• dostępność i szybkość otrzymania pożyczki wynikająca z rozbudowanej sieci sprzedaży firmy
• czytelna i transparentna dokumentacja pożyczkowa, jednoznaczna inforoacja o kosztach, brak ukrytych opłat
• możliwość obniżenia kosztów pożyczki dzięki możliwości odliczenia ich od podstawy opodatkowania
• profesjonalna pomoc przed i w trakcie trwania umowy przez Przedstawicieli firmy
Katarzyna Jóźwik, członek zarządu Provident Polska, odpowiedzialna za Pion Marketingu z optymizmem ocenia potencjał nowego produktu: Otwieramy kolejny etap w rozwoju firmy. Wprowadzając do oferty pożyczkę dla samozatrudnionych, zwiększamy krąg potencjalnych odbiorców, tym samym budując podwaliny pod stabilną pozycję jednego z liderów wspierania rozwoju małej przedsiębiorczości’.
O przewadze nowego produktu świadczy fakt, iż pożyczkę na prowadzoną działalność osoba fizyczna może otrzymać w ciągu 48 godzin, przedstawiając tylko i wyłącznie wydruk wpisu do rejestru CEIDG (Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej). W tradycyjnym banku właściciel firmy musiałby czekać ok. 7 dni i złożyć szereg dokumentów (bilans, rachunek wyników, zaświadczenie z Urzędu Skarbowego, ZUS-u, historia rachunku, wpis do rejestru).
Provident stara się usuwać przeszkody biurokratyczne, koncentrując się na ocenie wiarygodności kredytowej przedsiębiorcy w oparciu o własne systemy scoringowe i analizując dane historyczne współpracy z danym klientem. Pożyczka musi być także przeznaczona na cel prowadzonej działalności gospodarczej.
Z oferty Providenta mogą skorzystać wszyscy aktualni i potencjalni klienci prowadzący działalność gospodarczą, rekrutujący się spośród np. przedstawicieli handlu i usług czyli właściciele sklepów spożywczych, kwiaciarni, właściciele warsztatów, zakładów ślusarskich, krawcy, fryzjerzy, taksówkarze.
Z badania przeprowadzonego przez PBS w 2012 r. wynika, że dla 96% obecnych klientów Providenta ważnym czynnikiem decydującym o wzięciu pożyczki jest krótki czas oczekiwania, co potwierdza 85% potencjalnych klientów firmy. Drugi istotny atut stanowi ograniczenie do minimum formalności, deklarowane odpowiednio przez 95% obecnych i 86% potencjalnych klientów.
*Badanie zostało przeprowadzone od kwietnia do maja 2012 roku, metodą wywiadów bezpośrednich CAPI, w ramach badania PBS na wewnętrzne potrzeby firmy, na próbie losowej próbie 403 osób prowadzących działalność gospodarczą (z wyłączeniem rolników), w tym obecnych klientów Providenta, deklarujących roczne obroty do 200.000 zł, którzy zaciągnęli pożyczkę w ciągu ostatnich 2 lat.
Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.
Nadesłał:
MCConsultants
|
Komentarze (0)