Społeczeństwo » Społeczeństwo

Przebudzenie mocy! - 300 Latarników Polski Cyfrowej spotka się w Lublinie

Już po raz czwarty wolontariusze, którzy realizują misję wprowadzania dorosłych Polaków w cyfrowy świat, spotkają się na dorocznym Zjeździe Latarników Polski Cyfrowej.

Wydarzenie, organizowane w ramach projektu POLSKA CYFROWA RÓWNYCH SZANS (PCRS), realizowanego przez Stowarzyszenie „Miasta w Internecie” wspólnie z Ministerstwem Administracji i Cyfryzacji, odbędzie się w dniach 14-15 września w Lubelskim Parku Naukowo-Technologicznym.

- Jak co roku zjazd służy przede wszystkim integracji środowiska - Latarników Polski Cyfrowej – lokalnych edukatorów, wymianie doświadczeń i podsumowaniu efektów działań w ostatnim roku. W tym roku chcielibyśmy zastanowić się, jak wykorzystać ogromny potencjał wytworzony w trakcie realizacji projektu Polska Cyfrowa Równych Szans w latach 2015-2018. Latarnicy to największy wolontariat edukacyjny w Europie.  Edukacja cyfrowa dorosłych Polaków powinna być priorytetem na najbliższe lata  – mówi Krzysztof Głomb, prezes Stowarzyszenia „Miasta w Internecie”.

W tegorocznym spotkaniu uczestniczyć będą poza Latarnikami Polski Cyfrowej samorządowcy - wójtowie, burmistrzowie, wspomagający PCRS w wielu miejscach Polski oraz eksperci i praktycy edukacji cyfrowej dorosłych. IV Zjazd Latarników Polski Cyfrowej organizowany jest we współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Lubelskiego i pod patronatem Marszałka Województwa Lubelskiego Sławomira Sosnowskiego.

Program zjazdu obejmować będzie m.in. sesje poświęcone wewnętrznym aspektom pracy Latarników, warsztaty podnoszące ich indywidualne umiejętności oraz spotkania z ekspertami.

W trakcie zjazdu zostaną wręczone promesy finansowe dla wójtów gmin, które zwyciężyły w konkursie „Cyfrowa współpraca popłaca”. Wyróżniony zostanie także Latarnik Polski Cyfrowej Roku 2015. Dotychczasowe zjazdy odbywały się w Tarnowie (2012), Olsztynie (2013) i Łodzi (2014).   Do tej pory w ramach programu Polska Cyfrowa Równych Szans zorganizowano już 36 tyś, zajęć, a prowadzący je Latarnicy Polski Cyfrowej poświęcili na nie 69 tyś godzin – czyli przepracowali 7 lat i 8 miesięcy. W programie przeszkolono ponad 260 tys. osób. Efektem programu jest także bogata baza materiałów edukacyjnych, filmów, multimediów, poradników, a także materiałów promocyjnych dostępnych w portalu www.latarnicy.pl. W Tarnowie działa również krajowe Centrum Kompetencji Cyfrowych, zajmujące się konsultacjami, doradztwem, pomocą edukacyjną skierowaną do Latarników, jak i osób  50+, pragnącym podjąć naukę.  Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

iwonamichalowska

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »