Technologie » Komputery

Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Piszu wykorzystuje system Oracle Business Intelligence

Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Piszu zakończyło wdrożenie pakietu Oracle Business Intelligence SE One. Wykonawcą projektu były należące do wspólnej grupy biznesowej firmy MSG-e oraz MSG Consulting, partnerzy Oracle na poziomie Silver.

 

Wdrożenie trwało niespełna 3 miesiące - w jego ramach zainstalowano moduły Oracle BI Answers - narzędzie do tworzenia zapytań i analiz na żądanie oraz Oracle BI Interactive Dashboard - interaktywne kokpity informacyjne umożliwiające użytkownikom podejmowanie decyzji dzięki spersonalizowanym widokom danych.

W ramach projektu przeprowadzono szkolenia dla użytkowników końcowych, dodatkowo zostało także wdrożone narzędzie Oracle Warehouse Builder, służące do zasilania systemu analitycznego w dane. Najważniejszym źródłem danych dla Oracle BI jest oparty na bazie danych Oracle system klasy ERP, główny system wspomagania zarządzania w PEC Pisz.

 

Główny obszar analiz wykonywanych przez system Oracle BI, to wspomaganie podstawowych procesów biznesowych Spółki – takich, jak np. optymalne definiowanie taryfy na ciepło, czy gospodarka paliwami. Raporty generowane przez system są wykorzystywane przez Zarząd oraz dział księgowości i sprzedaży. Oprócz raportów tworzonych cyklicznie przez analityków MSG-e, wiele analiz jest sporządzanych samodzielnie przez użytkowników biznesowych Spółki.

Specjaliści firm z grupy MSG wykonali dodatkowo w narzędziach Oracle BI kilka modułów autorskich, służących do wykonywania symulacji biznesowych - w tym moduł do analiz zmian potencjalnych/szacowanych opłat dla punktu sprzedaży ciepła oraz moduł analizy zwrotu z kapitału, wspomagający specjalistów ds. taryfikacji i kontrolerów w analizie potencjału przedsiębiorstwa w kontekście uzyskiwanych wyników finansowych.

 

Wdrożenie nowoczesnego systemu analitycznego Oracle Business Intelligence przyniosło Spółce PEC Pisz liczne korzyści oraz udogodnienia dla użytkowników biznesowych - takie, jak możliwość samodzielnego definiowania raportów, skrócenie przebiegu procesu administracyjnego zatwierdzania taryfy dla ciepła, czy szybki dostęp do informacji z dowolnego miejsca, dzięki pracy systemu w architekturze internetowej. Efektem dodatkowym jest usprawnienie procesu zarządzania paliwem, co przekłada się także na wymierne korzyści finansowe.

 

"Firmy MSG-e oraz MSG Consulting zdobyły w ciągu ponad 15 lat ogromne doświadczenie w zakresie projektów informatycznych dla branży energetycznej" – komentuje Tomasz Bagiński, kierownik projektu ze strony MSG-e. "Swoistym znakiem jakości realizowanych przez nas wdrożeń jest zmaksymalizowanie procesu określenia wymagań przez użytkownika. W trakcie wdrożenia Zarząd PEC Pisz postawił nam poprzeczkę bardzo wysoko. Określone wymagania zaowocowały powstaniem całkowicie nowych rozwiązań - w tym modułu zarządzania paliwami, co w przedsiębiorstwie spalającym biomasę jest kluczowym warunkiem sukcesu biznesowego. Specyfiką naszych wdrożeń jest również to, iż pozostajemy w kontakcie z klientem w ramach usług serwisowych i wychodząc naprzeciw pojawiającym się oczekiwaniom nieustannie rozbudowujemy produkt w warstwie merytorycznej. Jest to korzystna metodyka działań dla wszystkich naszych klientów, gdyż udało nam się wypracować rozwiązanie, dzięki któremu ich organizacje współdzielą się najlepszymi praktykami.

Eksperci branży ciepłowniczej z firmy MSG-e nie pozostawili klienta samego w definicji potrzeb, zaprezentowali także wiele autorskich rozwiązań oraz analiz. Dzięki połączeniu sił wszystkich firm zaangażowanych we wdrożeniu, nastąpił korzystny efekt synergii obszaru techniczno-informatycznego, gdzie reprezentantem było MSG Consulting oraz Oracle i obszaru merytorycznego, gdzie stroną był PEC Pisz oraz analitycy MSG-e. Dzięki temu wykonaliśmy wdrożenie bardzo sprawnie, w rekordowym czasie niespełna 3 miesięcy - od momentu dostarczenia sprzętu komputerowego z zainstalowanym rozwiązaniem, poprzez jego konfigurację, aż po szkolenia użytkowników".Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Oracle

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Dziś:
BEZPŁATNE ZAJĘCIA PRÓBNE W ATMOSFERZE MULTISPORT W WARSZAWIE
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »