Kobieta, zdrowie, uroda » Dziecko

Przedszkole integracyjne dla dzieci z autyzmem

Przedszkole integracyjne dla dzieci z autyzmem
Zobacz więcej zdjęć »
Przedszkole integracyjne powinno dokładać wszelkich starań, aby zapewnić maluchom szczęśliwe i bezpieczne dzieciństwo. Jego drzwi muszą być otwarte dla wszystkich dzieci. Takie przedszkole rozwija talenty, niezależnie od stwierdzonego orzeczenia o autyzmie lub niepełnosprawności sprzężonej.

Przedszkole Integracyjne 

Ideą takiego przedszkola jest zapewnienie dzieciom z dysfunkcjami harmonijnego rozwoju połączonego z dobrą zabawą. Specjalnie opracowany program dydaktyczny przygotowuje dzieci do podjęcia edukacji wczesno szkolnej i pomaga im w usamodzielnieniu się.

Przedszkole takie powinno również zapewnić zindywidualizowany program nauczania dla każdego dziecka. Dzięki takim rozwiązaniom, każdy przedszkolak może liczyć na wsparcie i realizację programu dydaktycznego, dostosowanego do swoich konkretnych potrzeb.

Przedszkole dla dzieci z autyzmem

Przedszkole dla dzieci autyzmem czy zespołem Aspergera powinno dokładać wszelkich starań, aby zapewnić maluchom szczęśliwe i bezpieczne dzieciństwo. Rozwijać talenty, niezależnie od stwierdzonego orzeczenia o autyzmie lub niepełnosprawności sprzężonej. Dbać zarówno o rozwój motoryczny, jak i emocjonalny wszystkich przedszkolaków i dokładać wszelkich starań, aby zapewnić dzieciom warunki do pełnej integracji.

W programie zajęć w przedszkolu integracyjnym przewidziane powinny zostać liczne zajęcia rozwojowe oraz edukacyjne, które zapewnią wszechstronny rozwój dzieci.

Przedszkole takie powinno realizować również program WWRD ( Wczesnego Wspomagania rozwoju Dziecka). Standardowo obejmuje on 8 godzin zajęć w miesiącu finansowanych przez Państwo, jednak w niektórych przedszkolach niepublicznych programy te bywają rozszerzone nawet do 8 godzin w tygodniu

Wychowanie przez integracje

Zapewniając dzieciom wspólne wychowanie, niezależnie od posiadanego stopnia niepełnosprawności, dobre przedszkole integracyjne powinno stworzyć przestrzeń do pełnej integracji. Dzieci takich przedszkoli wiedzą jak ważna jest otwartość na potrzeby innych, a tolerancja jest dla nich naturalną postawą. Dzięki integracji wychowankowie z życzliwością i akceptacją podchodzą do odmienności.

Aby zapewnić dzieciom wszechstronny rozwój, proces wychowawczy muszą wspierać specjaliści z wielu dziedzin. Obowiązkowym etat powinni w nim mieć m.in. logopeda, rehabilitant, psycholog oraz eksperci z zakresu integracji sensorycznej oraz terapii Snoelzena. Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Akademia Mądrych Sówek

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »