Moda » Odzież

Przegląd artykułów bhp

Przegląd artykułów bhp
Zobacz więcej zdjęć »
Można mieć wiele uwag dotyczących bezpieczeństwa pracy. Jedno jest pewne, artykuły bhp to podstawa. Warto wiedzieć, jakie produkty się do nich zaliczają.

Chociaż większość z nas uważa artykuły bhp za upierdliwe rzeczy, które do niczego nie są przydatne, w rzeczywistości jest inaczej. To produkty, które są często niezbędne i bez których ryzyko urazu jest znacznie wyższe. I chociaż wypadek może nie zdarzyć się przez lata, nie znaczy, że nie będzie go w ogóle. 

Odzież ochronna

Mogłoby się wydawać, że artykuły bhp to przede wszystkim różnego rodzaju przyrządy czy urządzenia. Tymczasem jedną z najważniejszych kategorii jest odzież ochronna. Chodzi tutaj o całą gamę produktów, które mogą i powinny być używane w czasie pracy. Zwłaszcza tej fizycznej
 
Co mieści się w tej kategorii? Tego rodzaju artykuły bhp to najczęściej różnego rodzaju kombinezony ochronne, ubrania robocze czy fartuchy. To także spodnie do pracy czy koszule, a nawet kamizelki i inne bezrękawniki. Słowem – wszystko, co może przydać się w robocie. 

Ochrona słuchu

Fajnie sobie w pracy posłuchać czegoś dobrego. Tyle, że w wielu przypadkach jedynym, co może posłuchać pracownik jest warkot maszyny przez niego obsługiwanej. Żeby uniknąć uszkodzenia słuchu, konieczne są specjalne zabezpieczenia. 

Artykuły bhp tego rodzaju można podzielić na trzy kategorie. Po pierwsze, znajdą się wśród nich wszelkie słuchawki ochronne. To profesjonalny sprzęt, który doskonale wytłumia odgłosy z zewnątrz. Po drugie, zatyczki. Te są prostsze, ale często wystarczą. Po trzecie, liczne akcesoria, które pozwalają uszczelnić na przykład wnętrze kabiny. 

Sprzęt ppoż

W każdym zakładzie pracy może zdarzyć się pożar. To oczywista oczywistość, dlatego artykuły bhp obejmują także sprzęt, który może się w takiej sytuacji przydać. Może być wykorzystany raz, może nie być wykorzystany nigdy. Ale na stanie być powinien. 

Co się do niego zalicza? Na przykład wszelkiego rodzaju gaśnice. Powinny być zgodne z normami i dopasowane do prowadzonej działalności czy wielkości pomieszczeń. Są też węże na wodę z hydrantu, a nawet toporki do rozbijania ścianek. Wszystko „na zaś”. 

Osłony twarzy i głowy

Niezależnie od tego, czy w miejscu pracy może zdarzyć się pożar czy nie, są przypadki, gdy trzeba dodatkowo chronić twarz. Wówczas przydać się mogą artykuły bhp wyprodukowane specjalnie w tym celu. Takie, jak choćby hełmy czy gogle ochronne. 

Tego rodzaju sprzęt może się przydać szczególnie tym, którzy pracują w trudnych warunkach lub używają specyficznych narzędzi. 

Znaki i naklejki

Osobną kategorią są artykuły bhp, które służą do oznaczania. To znaki i naklejki, które każdy kojarzy, ale nie wszyscy wiedzą, że także one należą do kategorii bezpieczeństwa i higieny pracy. O jakiego rodzaju oznaczeniach tutaj mówimy? 

Na przykład o wyjściu ewakuacyjnym albo o pomieszczeniu dla matki z dzieckiem. Ogólnie – wszystkie znaki, które informują nas o funkcji pomieszczenia czy przejścia można zaliczyć do tej kategorii.


Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

sbart

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Za 4 dni:
Warsztaty online „Technologie medyczne w modelach zintegrowanej opieki zdrowotnej”
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »