Kultura, sztuka » Kultura

Przegląd filmów Wajdy w Nowym Jorku

Przegląd filmów Wajdy w Nowym Jorku
Zobacz więcej zdjęć »
Pokazem "Ziemi obiecanej", nominowanej w 1976 r. do Oscara ekranizacji powieści Władysława Reymonta, rozpocznie się 17 października retrospektywa filmów Andrzeja Wajdy w Nowym Jorku - poinformował Polski Instytut Sztuki Filmowej (PISF).

Przegląd odbędzie się w kinie Walter Reade Theatre, stanowiącym część Lincoln Center, jednej z najbardziej prestiżowych instytucji kulturalnych Nowego Jorku.

"Na codziennych seansach, trwających aż do 13 listopada, zostaną zaprezentowane wszystkie filmy fabularne Wajdy oraz wiele z jego dokumentów. Osobno, w kinie Anthology Film Archives, będzie miał miejsce także przegląd wybranych spektakli Teatru Telewizji w reżyserii Wajdy" - poinformował PISF.

Wajda weźmie udział w nowojorskim pokazie "Ziemi obiecanej" - zapowiedziano w informacji przekazanej przez PISF. Ponadto, poinformował Instytut, podczas pobytu w Nowym Jorku Wajda wygłosi wykład dla studentów Uniwersytetu Columbia; przewidziano także spotkania reżysera z widzami i dziennikarzami.

Przegląd filmów Andrzeja Wajdy odbędzie się również na Kubie - rozpocznie się 1 listopada w kinie Charlie w Hawanie. Kubańska publiczność obejrzy 17 filmów polskiego reżysera. Niektóre z nich zostaną pokazane na Kubie po raz pierwszy - jak "Człowiek z marmuru" czy "Katyń".Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Neodruk - wizytówki,reklama
http://www.neodruk.za.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »