Rozrywka i wypoczynek » Sport

Przegląd opasek do biegania

Przegląd opasek do biegania
Zobacz więcej zdjęć »
Jedną z najbardziej znanych firm zajmujących się produkcją opasek do biegania jest oczywiście Compressport. Asortyment produktów, jaki oferuje jest naprawdę imponujący. Jednak najbardziej reprezentatywnym towarem są opaski kompresyjne, które występują w kilku wariantach.

Pierwsza, podstawowa nosi nazwę R2, druga, ulepszona to UR2, podczas gdy ostatnia, ciesząca się bardzo dużą popularnością to US.
Niewątpliwą zaletą opasek do biegania jest ich uniwersalność zastosowania, ponieważ nadają się do każdej dyscypliny sportowej, jaką trenujemy. Od biegania, jazdy na rowerze po triathlon. Warto jednak zauważyć, że można po nie sięgać w trakcie treningu, jak i tuż po jego zakończeniu, jako element regeneracji dla zmęczonych mięśni. Dzięki właściwościom kompresyjnym można pobudzić krążenie w łydkach, dzięki czemu szybciej usuniemy szkodliwe produkty przemiany materii.

Jak zostało to już wcześniej wspomniane, opaski do biegania Compressport występują w trzech odsłonach. Pierwszy model - R2 jest podstawowym, który stanowi największe źródło dochodu dla firmy go produkującej. Dlaczego? Mianowicie dlatego, że cieszy się największym zainteresowaniem wśród odbiorców. R2, czyli Race & Recovery to opaska uniwersalna, polecana zarówno podczas zawodów, długich dystansów czy jako element regeneracji dla mięśni. Te opaski do biegania cieszą się największą popularnością. Oprócz właściwości kompresyjnych, są dostępne w wielu wariantach kolorystycznych, dzięki czemu są tak charakterystyczne.
Kolejny rodzaj opasek do biegania otwiera Compressport UR2, które są bardzo zbliżone do swojego poprzednika. Skrót oznacza Ultra Race & Recovery, co znaczy, że stanowią model ulepszony do R2. Z czego wynika ów polepszenie? Mianowicie ze wzbogacenia materiału w miliony kapsułek, które zawierają w składzie naturalne olejki eteryczne. Zostały wtopione w tkaninę, co zapobiega ich wypadnięciu i dodatkowo gwarantują lepszą wygodę dla mięśni podczas długich i forsownych treningów czy zawodów. A tak poza tym, to zapewniają wszystko to, co opaski do biegania R2.

Ostatni rodzaj Compressportu stanowią US, które zyskały miano najbardziej zaawansowanych opasek. Skrót oznacza Ultra Silicone i od opisanych poprzedników różni się silikonowymi wypustkami znajdującymi się po wewnętrznej stronie opaski. Zastosowanie tych opasek ma na celu redukcję wibracji mięśni oraz ochronę ścięgna Achillesa przed urazami.
Wszystkie z opisanych opasek do biegania występują w czterech wariantach rozmiarowych, które oznacza się literą T oraz cyfrą. Im wyższa jest wartość cyfry, tym z większym rozmiarem mamy do czynienia.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

brenna

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »